Більше НАТО у Чорному морі: Кулеба розповів про підсумки зустрічі з міністрами НАТО
17.6 C
Киев
03.08.2021
Без рубрики

Більше НАТО у Чорному морі: Кулеба розповів про підсумки зустрічі з міністрами НАТО

Більше НАТО у Чорному морі: Кулеба розповів про підсумки зустрічі з міністрами НАТО

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба
МЗС України

Також Україна буде рухатись до отримання ПДЧ

Глава МЗС Дмитро Кулеба заявив, що НАТО буде більше залученим до безпеки в регіоні Чорного моря та більше взаємодіятиме щодо цього питання з Україною і Грузією.  Про це міністр розповів за підсумками засідання глав МЗС НАТО, передає «Європейська правда». 

«Буде більше залученості НАТО в безпеку в регіоні Чорного моря. Буде більше взаємодій НАТО з Україною і Грузією з питань безпеки в Чорноморському регіоні», — розповів міністр у відеовключенні на своїй Facebook-сторінці. 

Кулеба зазначив, що окрім цього підняв два додаткові питання — щодо членства України та посилення взаємодій з Альянсом.

«Не міг не сказати про те, що ми будемо і надалі рухатись до членства. ПДЧ на цьому шляху має бути нам наданий, так само як і Грузії», — розповів Кулеба.

Новини за темою: Столтенберг сумнівається в необхідності заявки України на ПДЧ

За його словами, низка партнерів згадала на засіданні про підтримку членства України у НАТО.

Примітно, що у зв’язку з форматом засідання в онлайн-режимі Кулебі, а також його грузинському колезі Давиду Залкаліані, який представляв Грузію на зустрічі, довелось приїхати на територію країн-членів НАТО. Причина — потреба в доступі до захищеної лінії зв’язку Альянсу.

«Щоб отримати доступ до цієї захищеної лінії зв’язку, мій грузинський колега поїхав у Польщу, а я поїхав в Туреччину. Так ми включились і взяли участь в обговоренні», — розповів міністр.

Новини за темою: Стефанчук закликав НАТО надати Україні ПДЧ щодо членства

Раніше голова МЗС Дмитро Кулеба повідомляв, що надання Україні Плану дій щодо членства (ПДЧ) в НАТО не потрібно підносити до рангу культу, адже метою Києва є членство в Альянсі, яке можна досягнути й без цього плану.

Источник

Залишити коментар