0.4 C
Киев
09.01.2021
Новини світу

Більшість COVID-вакцин викуплено — ВООЗ

Більшість COVID-вакцин викуплено - ВООЗ

На сьогодні вакцинацію проводять 42 країни

Препарати від коронавірусу скупили багаті країни. В результаті цього країни з низьким і середнім рівнем доходу отримати доступ до вакцин не можуть.

Багаті країни скупили більшу частину вакцин від коронавірусу. У Всесвітній організації охорони здоров’я (ВООЗ) побоюються, що жителі менш благополучних країн можуть не отримати доступ до препаратів. Про це заявив глава ВООЗ Тедрос Аданом Габреїсус, повідомляється на сайті організації.

На сьогодні вакцинацію населення ефективними безпечними COVID-вакцинами проводять 42 країни, з них 36 — мають високий рівень доходів.

Лідерами серед закупівель вакцин є країни-члени ЄС, Швейцарія, США, Ізраїль, Великобританія.

На думку Габреїсуса, проблему з неотриманням вакцин країнами з низькими і середніми доходами можна вирішити за допомогою COVAX і ACT-Accelerator. При цьому раніше глава відділу вакцин ВООЗ Кейт О’Брайєн заявляла, що бідні країни в рамках ініціативи COVAX можуть розраховувати на поставки перших доз не раніше кінця січня 2021 року.

Глава ВООЗ закликав країни, що закупили з надлишком препарати, пожертвувати дози і передати їх механізму COVAX.

«Вакцинний націоналізм шкодить усім нам і веде до поразки», — заявив Габреїсус.

Нагадаємо, в Британії зареєстрували вакцину Moderna. Замовлено 17 млн доз — на 10 млн більше, ніж планувалося.

Раніше повідомлялося про те, що Болівія зареєструвала російську COVID-вакцину. Країна не стала проводити додаткові клінічні дослідження. Реєстрація пройшла в прискореному режимі.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар