Більшість фракцій підписали закон про повернення е-декларування на 2 місяці, – Арахамія
26.3 C
Киев
17.06.2021
Політика

Більшість фракцій підписали закон про повернення е-декларування на 2 місяці, – Арахамія

Більшість фракцій підписали закон про повернення е-декларування на 2 місяці, – Арахамія

Голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія
Фото з відкритих джерел

Сьогодні у ВРУ був зареєстрований законопроєкт про повернення е-декларування на 2 місяці. Більшість фракцій підписали цей закон.

Про це під час брифінгу, який транслював телеканал ZIK, заявив лідер парламентської фракції «Слуга народу» Давид Арахамія.

«Щодо електронного декларування, у нас сьогодні був зареєстрований законопроєкт. Я думаю, що багато людей чули, що більшість фракцій точно підписали закон про повернення тих законів про електронне декларування, які були визнані неконституційними в оригінальному стані на 2 місяці, щоб у парламенту з’явилися 2 місяці часу аби виправити ті норми, які Конституційний суд вважає неконституційними. Для того, аби декларування продовжувало працювати, щоб ця реформа збереглася. А далі ми будемо напрацьовувати рішення», – заявив парламентар.

Арахамія додав, що парламенту треба «сідати і розмовляти», щоб мати продуктивний діалог з Конституційним судом.

«Пан Тупицький пообіцяв, що він буде активно залучати міжнародну спільноту, експертів, організації міжнародні для того, щоб не було зайвих звинувачень», – зазначив Давид Арахамія.

Нагадаємо, минулого тижня, 28 жовтня, Конституційний суд України скасував право Національного агентства з питань запобігання корупції перевіряти декларації та виявляти конфлікт інтересів. 

Пізніше у НАЗК заявили, що закривають реєстр електронних декларацій на виконання рішення Конституційного суду. 

У Конституційному суді України пояснили, що скасували електронне декларування, щоб захистити суддів від тиску на них органами виконавчої влади. КСУ не міг виділити у своєму рішенні право не перевіряти декларації тільки суддів, тому скасував цю норму для всіх категорій чиновників.

Ввечері у четвер, 29 жовтня, Кабінет міністрів України прийняв рішення зобов’язати НАЗК відновити доступ громадянам до реєстру е-декларацій чиновників.

Того ж дня, президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт, згідно з яким повинні припинитися повноваження всіх суддів Конституційного суду України. За словами президента, рішення КСУ про неконституційність кримінальної відповідальності за недостовірне декларування «нікчемне» і ухвалене в умовах реального конфлікту інтересів.

Источник

Залишити коментар