Бізнес-спільноти розкритикували НКРЕКП за порушення європейських правил щодо тарифу на експорт електроенергії
3.2 C
Киев
09.05.2021
Політика

Бізнес-спільноти розкритикували НКРЕКП за порушення європейських правил щодо тарифу на експорт електроенергії

Положення законопроєкту суперечать міжнародним договорам і міжнародній практиці, створюють перепони для чесної міжнародної конкуренції,

Бізнес-спільноти розкритикували НКРЕКП за порушення європейських правил щодо тарифу на експорт електроенергії

Бізнес-Спільнота просить НКРЕКП відмовитися від розробленого нею законопроєкту про зміни закону Про ринок електроенергії, згідно з яким, зокрема, експортери зобов’язуються оплачувати тариф на передачу експортованих обсягів електроенергії, але без урахування ПСО НЕК «Укренерго» за «зеленими» тарифами.

Про це повідомляє агентство «Інтерфакс-Україна «з посиланням на лист» першої Енергетичної асоціації України» за підписом президента Василя Котка до голови НКРЕКП Валерія Тарасюка.

«Положення законопроєкту суперечать міжнародним договорам і міжнародній практиці, створюють перепони для чесної міжнародної конкуренції, не відповідають інтересам виробників Е / Е, а в кінцевому підсумку і споживачів, і матимуть негативні наслідки для економіки країни в цілому», – йдеться листі.

Своє звернення Асоціація аргументує, зокрема, відсутністю плати за передачу електроенергії в країнах-членах Європейського енергоспівтовариства при здійсненні експорту та імпорту та оплаті цього тарифу виключно при постачанні кінцевому споживачеві, а не при гуртовій торгівлі.

Зі свого боку, український національний комітет Міжнародної Торгової палати( lCC Ukrаiпе), який також виступив проти прийняття законопроєкту, зазначив, що наявність оплати тарифу на передачу при експортних та імпортних операціях не підтримується Секретаріатом Європейського енергоспівтовариства.

«Секретаріат ЕС у своїх висновках від 28 травня остаточно сформулював свою позицію, відповідно до якої заборонено встановлювати тариф на передачу щодо експортних та імпортних операцій, оскільки такі заходи є еквівалентними миту, і тому їх впровадження буде порушувати ст.41 Договору про заснування Енергоспівтовариства», – йдеться в листі президента lCC Ukrаiпе Володимира Щелкунова до глави НКРЕКП.
При цьому в комітеті зазначили, що аналогічну позицію також займає суд Європейського Союзу у справі FENS проти Республіки Словаччина від 6 грудня 2018 року.

Водночас бізнес-об’єднання звертають увагу, що проєкт закону має бути попередньо узгоджений з Європейською комісією,
У бізнес-спільнотах впевнені, що прийняття законопроєкту унеможливить конкуренцію з гуртовими трейдерами на зовнішніх ринках через більш високу ціну внаслідок включення в неї тарифу на передачу, штучного блокування експорту електроенергії та, відповідно, погіршення торгового і платіжного балансу України.

Нагадаємо, раніше суд визнав незаконним і протиправним рішення НКРЕКП зобов’язати експортерів платити тариф на передачу електроенергії, оскільки це суперечило правилам ЄС.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар