Блінкен закликав Україну та РФ виконати "Мінськ"
-1.4 C
Киев
18.01.2022
Новини світу

Блінкен закликав Україну та РФ виконати «Мінськ»

Блінкен закликав Україну та РФ виконати "Мінськ"

Держсекретар США Ентоні Блінкен

Після припинення вогню на Донбасі США могли б приєднатися до переговорів у нормандському форматі, зазначив американський дипломат.

 

Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що досягти врегулювання конфлікту на Донбасі можна шляхом виконання мінських угод як Києвом, так і Москвою. Таку думку голова Держдепу висловив під час виступу на конференції Reuters Next у п’ятницю, 3 грудня.

 

«Росія та Україна повинні дати зрозуміти, що вони готові виконувати мінські угоди. Якщо вони зроблять це, нам вдасться врегулювати цей конфлікт дипломатичним шляхом», — сказав Блінкен і наголосив, що досі більшість «Мінська» не реалізована.

 

Для деескалації ситуації на сході України глава американського зовнішньополітичного відомства закликав Москву якнайшвидше відвести свої війська від українського кордону, а сторони конфлікту — дотримуватися режиму припинення вогню.

 

«Після цього США могли б приєднатися до нормандського формату та разом із Францією і Німеччиною спостерігати за виконанням мінських угод з боку України та РФ», — заявив Блінкен.

 

Нарешті, глава американського Держдепу вкотре попередив Росію, що в разі її агресивних дій щодо України будуть «дуже серйозні наслідки» як з боку США, так і з боку європейських країн.

 

«Я дуже сподіваюся, що Росія візьме це до уваги під час побудови своїх планів, особливо тому, що існує набагато кращий шлях уперед. Конфронтація не була би ні в чиїх інтересах», — наголосив він.

 

Нагадаємо, 2 грудня держсекретар США Ентоні Блінкен та глава МЗС Росії Сергій Лавров провели зустріч у Стокгольмі. У ході переговорів глава Держдепу акцентував, що саме Москва не виконує свою частину мінських домовленостей.

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар