Болгарія висилає російського дипломата за шпигунство
-0.3 C
Киев
23.01.2021
Новини світу

Болгарія висилає російського дипломата за шпигунство

Болгарія висилає російського дипломата за шпигунство

Фото: pixabay.com Чергового російського дипломата звинуватили в шпигунстві

Дипломат протягом трьох років збирав у Болгарії секретну інформацію військового характеру, заявляють у прокуратурі країни.

 

МЗС Болгарії в п’ятницю, 18 грудня, оголосило військового, військово-повітряного та військово-морського аташе при російському посольстві персоною нон-ґрата, повідомила дипмісія.

 

 

 

«Безпідставна висилка глави представництва Міністерства оборони Російської Федерації не сприяє розвитку діалогу між нашими країнами у військовій сфері, так само як і зміцненню стабільності в Чорноморському регіоні», — йдеться в повідомленні посольства.

 

Як пишуть болгарські ЗМІ, головний прокурор країни Іван Гешев зібрав докази того, що один з російських дипломатів з 2017 року збирав у країні секретну інформацію військового характеру, наприклад про кількість американських військовослужбовців, які приїжджають у країну на навчання.

 

Як заявив Гешев, викритий дипломат отримував відомості, що становлять держтаємницю, від громадянина Болгарії, у якого був доступ до такої інформації. За це йому обіцяли й передавали фінансову винагороду.

 

Оскільки дипломати мають імунітет, то його вишлють із країни.

 

Відзначимо, Болгарія висилала російських дипломатів у вересні. Тоді прокуратура також звинуватила їх у шпигунстві.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар