22.1 C
Киев
06.07.2021
Новини України

Борги за комуналку зніматимуть з рахунку в банку

Борги за комуналку зніматимуть з рахунку в банку

Фото: Getty Images Гроші зніматимуть за рішенням суду

Нововведення набирає чинності завтра. Для зняття грошей, як і раніше, потрібно буде рішення суду, але сама процедура значно прискориться.

 

З банківських рахунків українців будуть автоматично знімати кошти, щоб оплатити їх борги за комуналку і штрафи. Відповідне нововведення Міністерства юстиції набере чинності у вівторок, 6 липня, повідомляє видання Слово і Діло.

 

Відзначається, що зняття грошей проводитиметься на вимогу Державної виконавчої служби або приватних виконавців. Ще в лютому 2021 року Нацбанк зобов’язав банки на вимогу виконавця надати інформацію про реквізити рахунків боржника і про суму коштів на них. Крім того, в міністерстві юстиції було затверджено наказ, згідно з яким банки і виконавці будуть взаємодіяти в електронному вигляді — через Автоматизовану систему виконавчого провадження.

 

Для списання коштів, як і раніше, потрібно буде рішення суду, але сама процедура значно спроститься і прискориться. Крім того, якщо раніше її застосовували тільки при заборгованості по аліментах, то тепер перелік розширили оплатою житлово-комунальних послуг, штрафів (зокрема, за порушення правил дорожнього руху) і виплати зарплати.

 

Можливість автоматично списувати борги з рахунків виконавці зможуть з рахунків у таких банківських установах: ПриватБанк, Monobank, ТАСкомбанк, Оксі Банк, Банк Восток, Індустріалбанк і ПроКредит Банк.

 

До тестового режиму підключені ще 44 банківських установи. Крім того, 11 банків проходять стадію попередніх налаштувань для тестування. Найближчим часом, за даними Мін’юсту, 62 з 73 українських банків приєднаються до системи автоматизованого списання боргів.

 

 

 

 

 

Раніше повідомлялося, що українці стали краще платити за комуналку.

 

Кабмін посилив вимоги для житлових субсидій

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар