Боротьба з корупцією не повинна порушувати принцип незалежності судової влади, – заява КСУ
31.9 C
Киев
23.06.2021
Політика

Боротьба з корупцією не повинна порушувати принцип незалежності судової влади, – заява КСУ

Боротьба з корупцією не повинна порушувати принцип незалежності судової влади, – заява КСУ

КСУ

У суді заявили про необхідність антикорупційного законодавства, яке забезпечить принцип верховенства права

Антикорупційна і судова реформи повинні реалізовуватися без порушення принципу незалежності судової влади та з дотриманням принципу конституційності. Відповідну заяву оприлюднила пресслужба Конституційного суду України у Фейсбук.

У відомстві вважають, що антикорупційна реформа в Україні – це беззаперечна вимога суспільства. «Проте як антикорупційна, так і судова реформи повинні реалізовуватися без порушення принципу незалежності судової влади та з дотриманням принципу конституційності», – йдеться в повідомленні.

Зокрема, в КСУ заявили, що після дослідження складу злочину, передбаченого статтею 366-1 ККУ, суд дійшов висновку про унеможливлення однозначного визначення кола суб’єктів. «Як наслідок, до відповідальності за умисне неподання декларації може бути притягнуто осіб, які не можуть бути учасниками правовідносин з декларування, а тому свідомо не виконали такого обов’язку», – написали в пресслужбі.

Крім того, у судовому відомстві вважають, що таке притягнення не узгоджується з поняттям правової держави та принципом верховенства права, закріпленим у Конституції. Зокрема, йдеться про юридичну визначеність та передбачуваність закону. «Із наведених позицій Конституційного Суду України вбачається, що законодавцем має бути запроваджено таке антикорупційне законодавче регулювання, яке забезпечить дотримання принципу верховенства права, складові якого: юридична визначеність, передбачуваність, пропорційність та співмірність», – резюмували в КСУ.

Раніше повідомлялося, що в КСУ пояснили рішення про скасування відповідальності за недостовірне декларування. Там заявили, що суд підтримує підтримує введення відповідальності, але вимагає, щоб антикорупційне законодавство чітко визначило коло суб’єктів злочину.

Источник

Залишити коментар