Британія вводить план Б для боротьби зі штамом Омікрон
-2.1 C
Киев
22.01.2022
Новини світу

Британія вводить план Б для боротьби зі штамом Омікрон

Британія вводить план Б для боротьби зі штамом Омікрон

У Британії напередодні свят посилять карантин

Припливу заражених новим штамом COVID-19 в британські лікарні очікують через два-три тижні.

Влада Великобританії оголосила про введення додаткових обмежувальних заходів у зв’язку з поширенням у країні штаму коронавірусу Омікрон. Про так званий план Б оголосив прем’єр-міністр Борис Джонсон, повідомило напередодні ВВС.

«Стає все зрозуміліше, що штам Омікрон поширюється набагато швидше за попередній, Дельта, — заявив прем’єр. — Поки ми не можемо стверджувати, що Омікрон менш небезпечний… Він може призвести до серйозного зростання кількості госпіталізацій і, на жаль, смертей».

Зокрема, з наступного тижня в Англії буде запроваджено COVID-паспорти, які дадуть носіям право відвідувати нічні клуби, концерти та інші публічні заходи. Аналогічні документи вже діють у Шотландії. У вересні влада розглядала можливість запровадити паспорти і в Англії, але відмовилася від цієї ідеї. Наразі вони необхідні для вильоту з Британії.

Окрім цього, людям з понеділка рекомендують за можливості працювати вдома. Носіння масок знову стає обов’язковим — тепер не лише у транспорті, а й у більшості громадських місць.

Також буде введено тестування людей, які контактували з тими, хто заразився, і карантин для тих, хто заразився.

Як і раніше, заявив Джонсон, уряд прийматиме рішення про додаткові обмежувальні заходи на основі чотирьох факторів:

  •     Діяльність вакцин
  •     Тяжкість перебігу хвороби у тих, хто заразився Омікроном
  •     Швидкість розповсюдження цього штаму
  •     Кількість госпіталізацій

За словами медичного консультанта уряду професора Кріса Вітті, донедавна кількість госпіталізацій падала, але зараз стабілізувалася. Поширення Омікрону поки не сильно на нього впливає — припливу хворих, які заразилися новим штамом, за оцінками професора варто чекати через 2-3 тижні.

Джонсон додав, що обмеження буде скасовано, як тільки стане зрозуміло, що кампанія з ревакцинації допомагає подолати новий варіант коронавірусу.

Раніше японські вчені розповіли про особливості штаму Омікрон. Він у 4,2 рази заразніший за Дельту, і може обходити вроджений імунітет або вироблений після вакцин. Проте захворювання переноситься легше.

У США розповіли про стан хворих на штам Омікрон

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар