18.4 C
Киев
17.05.2021
Політика

Бурміч: Стратегія боротьби з корупцією — це спроба закріпити зовнішнє управління в цій сфері

Бурміч: Стратегія боротьби з корупцією - це спроба закріпити зовнішнє управління в цій сфері

Анатолій Бурміч
Фото:»Опозиційна платформа — За життя»

5 листопада Верховна Рада проголосувала в першому читанні за законопроєкт «Про стратегію боротьби з корупцією на 2021-2024 роки». На думку народного депутата від партії «Опозиційна платформа — За життя» Анатолія Бурміча, із законопроєкту потрібно прибрати згадку іноземних експертів, оскільки боротися з корупцією в країні повинні тільки громадяни та структури України. Про це він заявив у своєму блозі.

«Перше, що хочеться відзначити: стратегія – це програма, і зазвичай вона затверджується Кабінетом Міністрів, а тут знадобився цілий закон. Для чого це робиться? Відповідь проста — для того, щоб всі наступні закони по боротьбі з корупцією приймати з посиланням на цю стратегію. Звичайно, це добре, якщо стратегія хороша. Вона декларативна, нічого революційного не несе, закликає боротися з корупцією, але повністю пронизана присутністю іноземних експертів: у судочинстві, при закупівлях у медицині, у вирішенні земельних питань»– — розповів парламентарій. 

Бурміч зазначив, що про те, як борються з корупцією «соросята та інші представники іноземців в Україні», відомо на прикладі наглядових рад, яким цим законом доручається самим організовувати боротьбу з корупцією у своїх структурах. 

«Виходить, вони будуть боротися самі з собою! Я глибоко переконаний, що кадрову політику і саму боротьбу з корупцією повинні здійснювати громадяни і структури України. Так, вони не повинні залежати від виконавчої влади, але нехай від законодавчої, але не від іноземних експертів. У разі провалу цієї боротьби, з кого будемо питати? Кого карати?» — написав нардеп.

Він підкреслив, що до другого читання шляхом внесення поправок треба прибрати із законопроєкту іноземних експертів.

«Інакше Україна втратить суверенітет у цій сфері, а боротьба з корупцією буде вибірковою, оскільки вигідно це іноземним державам і компаніям, які направили цих експертів. Відбуватиметься те, що відбувається зараз, а саме порушення Конституції України, витіснення професіоналів, а в результаті імітація боротьби з корупцією», — резюмував Анатолій Бурміч.

Источник

Залишити коментар