19.7 C
Киев
29.06.2021
Новини світу

Чехія вимагає від РФ компенсувати вибух на складі

Чехія вимагає від РФ компенсувати вибух на складі

Фото: Пресс-служба полици Чехии Склад у Врбетиці після вибуху

Йдеться про суму в 650 мільйонів крон, пишуть ЗМІ. Це менше за ту суму, яку раніше називала міністр фінансів.

 

Влада Чехії вимагає від Росії компенсації збитку після вибухів на складі боєприпасів під Врбетиці в 2014 році, в яких підозрюють російські спецслужби, повідомляється на сайті міністерства закордонних справ країни 28 червня.

 

Вимога про компенсацію міститься в ноті, яку заступник міністра закордонних справ Чехії Мартін Смолек вручив російському послу Олександру Зміївському.

 

Йдеться про суму в 650 мільйонів крон (близько 25,5 мільйона євро), пише велике чеське видання Mlada fronta Dnes. Це менше за ту суму, яку в травні називала міністр фінансів Чехії Олена Шіллерова, — вона говорила, що країна потребує від Росії один мільярд чеських крон.

 

Офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова написала у своєму Telegram-каналі, що Чехія вимагає компенсації «за нездійснене».

 

«Хочу нагадати. Зазвичай тих, хто діє подібним чином — без суду і слідства, з погрозами та образами вимагають грошей — називають вимагачами», — додала Захарова.

 

Раніше повідомлялося, що на складі ящики з боєприпасами, призначеними для України, були промарковані як такі, що вирушають у Таїланд, щоб ті, хто симпатизує Росії, не змогли перешкодити поставкам. А в наступному році після вибуху власник складу, його син і директор компанії були отруєні Новачком.

 

Нагадаємо, в квітні Чехія звинуватила РФ у вибуху складів боєприпасів у Врбетиці в 2014 році. Тоді загинули двоє людей. Прага відразу вислала 18 російських дипломатів і оголосила про намір вислати ще.

 

Своєю чергою, Москва заперечувала висновки Праги про причетність Росії до вибуху боєприпасів. Пізніше Москва внесла Чехію в список недружніх країн.

 

В кінці травня всі російські дипломати, які повинні були покинути Чехію згідно з рішенням влади цієї країни, вилетіли до Росії.

 

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар