Через рішення КСУ НАЗК припинило перевірки в "Укравтодорі", "Енергоатомі", АРМА та Секретаріаті омбудсмена
22.9 C
Киев
16.05.2021
Політика

Через рішення КСУ НАЗК припинило перевірки в «Укравтодорі», «Енергоатомі», АРМА та Секретаріаті омбудсмена

Через рішення КСУ НАЗК припинило перевірки в "Укравтодорі", "Енергоатомі", АРМА та Секретаріаті омбудсмена


Фото з відкритих джерел

До кінця цього року НАЗК планувало провести перевірки ще у чотирьох державних установах

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) з огляду на рішення Конституційного суду України припиняє перевірки організації роботи із запобігання та виявлення корупції в «Укравтодорі», «Енергоатомі», Національному агентстві України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) і Секретаріаті уповноваженого Верховної Ради з прав людини. Про це повідомляє пресслужба НАЗК.

Як зазначається, відповідно до рішення Конституційного Суду України від 27.10.2020 № 13-р/2020, Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) позбавлено права проводити перевірки організації роботи із запобігання і виявлення корупції.

У НАЗК також уточнили, що проведення вказаних перевірок припиняється до законодавчого врегулювання цього питання.

«Це ще один із нищівних наслідків, які завдало рішення Конституційного Суду антикорупційній інфраструктурі в Україні. У цих установах ми мали перевірити умови захисту викривачів, підготовку та виконання антикорупційних програм і канали повідомлення про можливі факти порушень Закону «Про запобігання корупції», – розповів голова НАЗК Олександр Новіков.

Окрім цього, НАЗК до кінця 2020 року повинно було провести планові перевірки в Державній службі України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Державній службі України з питань геодезії, картографії та кадастру, Національному агентстві України з питань державної служби та Рахунковій палаті України.

Нагадаємо, минулого тижня Конституційний суд України скасував право Національного агентства з питань запобігання корупції перевіряти декларації і виявляти конфлікт інтересів. 

Пізніше у НАЗК заявили, що закривають реєстр електронних декларацій на виконання рішення Конституційного суду. 

У Конституційному суді України пояснили, що скасували електронне декларування, щоб захистити суддів від тиску на них органами виконавчої влади. КСУ не міг виділити у своєму рішенні право не перевіряти декларації тільки суддів, тому скасував цю норму для всіх категорій чиновників.

Ввечері у четвер, 29 жовтня, Кабінет міністрів України прийняв рішення зобов’язати НАЗК відновити доступ громадянам до реєстру е-декларацій чиновників. 

29 жовтня президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт, згідно з яким повинні припинитися повноваження всіх суддів Конституційного суду України. За словами президента, рішення КСУ про неконституційність кримінальної відповідальності за недостовірне декларування «нікчемне» і ухвалене в умовах реального конфлікту інтересів.

У понеділок, 2 листопада, спікер Дмитро Разумков заявив, що Верховна Рада України прийме окремий законопроєкт, щоб врегулювати ситуацію з Конституційним судом і організувати роботу антикорупційних органів.

Источник

Залишити коментар