Чи є у Вітренка шанс отримати прем'єрську посаду? – прогноз політтехнолога
9.4 C
Киев
04.03.2021
Політика

Чи є у Вітренка шанс отримати прем’єрську посаду? – прогноз політтехнолога

Чи є у Вітренка шанс отримати прем'єрську посаду? – прогноз політтехнолога

Борис Тизенгаузен. Фото prefiksblog.co.ua

Якщо Юрію Вітренку вдасться нівелювати репутаційні скандали, таке не виключене, каже Борис Тизенгаузен

Якщо Юрій Вітренко зможе нівелювати репутаційні скандали, не виключено, що він зможе обійняти посаду прем’єр-міністра України.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту «Чудова четвірка» на телеканалі ZIK під час включення заявив політтехнолог Борис Тизенгаузен.

Політтехнолог прокоментував імовірність того, що перший заступник міністра енергетики й виконувач обов’язків очільника відомства Юрій Вітренко зможе очолити Кабінет міністрів України.

«Зараз у Вітренка, як ніколи, є шанс показати себе, тобто ось ця ситуація з тарифами, тут вийшло так, що довелося президентові Володимиру Зеленському особисто втрутитися і знижувати ці тарифи в ручному режимі. І тоді питання до Кабміну – а де ж були вони, коли ринкова ціна не виправдала їхні сподівання. Тим більше нам говорили, що коли ціна повернеться до ринкової, то ми зможемо менше платити за газ, але, судячи з усього, не вгадали. Тому Зеленський тут втрутився. Напевно, йому доведеться ще якимось чином відіграти цю історію з МВФ, тому що у них же важлива умова, що ціна повинна бути ринковою, хоча я тут абсолютно не розумію, яке відношення має МВФ до того, скільки українці платять за газ, тому що ми їм гроші віддаємо не з того, що ми платимо за газ, а із зовсім інших надходжень. До речі, з тих же, які ми у них же і беремо», – сказав Борис Тизенгаузен.

Новини за темою: Ціни на газ в Україні знизяться з лютого, — Вітренко

Експерт резюмував: «Ось тому все можливо, і, в принципі, Вітренко може посилити свою позицію. Досить експертний такий чиновник, але є ж історія про премію, є історія про перекази грошей кудись за кордон тощо. Якщо йому вдасться нівелювати ці репутаційні скандали, все може бути».

Нагадаємо, у грудні Кабінет міністрів України призначив Юрія Вітренка першим заступником міністра енергетики та одночасно доручив керувати стратегічним відомством.

Зауважимо, з 2014 року Юрій Вітренко обіймав посаду виконавчого директора «Групи Нафтогаз». Однак кілька місяців тому він покинув компанію. 

Источник

Залишити коментар