4.7 C
Киев
30.12.2020
Новини світу

Чоловік позбувся ноги після того, як захворів на COVID-19

Чоловік позбувся ноги після того, як захворів на COVID-19

Фото: Daily Mail. Лі Меббетт

Британець закликав інших людей дотримуватися соціальної дистанції, щоб уникнути зараження коронавірусом.

У Великобританії житель англійського міста Борнмут, 56-річний Лі Меббетт переніс ампутацію ноги після того, як у нього утворився тромб в результаті зараження COVID-19. Про це розповідає видання Daily Mail.

Повідомляється, що Лі Меббетт захворів на COVID-19 в кінці жовтня. Він перестав розрізняти смаки, і у нього боліло все тіло. Після десяти днів ізоляції вдома самопочуття Меббетта покращилося. Чоловік вирішив, що відновився після хвороби, але пізніше усвідомив, що у нього виникли проблеми з правою ногою.

Англієць подзвонив фахівцям Національної служби охорони здоров’я, які порадили йому приймати знеболювальні препарати.

«Через кілька днів біль в нозі посилилася. Цього разу мені порекомендували звернутися до відділення екстреної допомоги. Комп’ютерна томографія виявила 15-сантиметровий тромб у верхній частині стегна», — поділився Меббетт.

Хірурги негайно провели операцію з видалення тромбу, щоб відновити кровопостачання ноги Меббета. Але через кілька днів пальці і підйом зводу стопи правої ноги пацієнта почали чорніти. Після операції Меббетт 13 днів залишався в лікарні. Кровопостачання не поновилося, і його нога почала повільно відмирати.

Лікарі прийняли рішення ампутувати ногу пацієнта в січні, і чоловіка тимчасово виписали з лікарні. Проте 15 грудня його доставили назад в медустанову і екстрено ампутували кінцівку, оскільки вона стала чорною.

«Через три місяці я знову зможу ходити за допомогою протеза. Я просто хочу гуляти з моїми собаками і вести нормальний спосіб життя, але тепер все стало по-іншому. Мені дуже пощастило зі способом життя: я живу в бунгало і можу працювати з дому, сидячи в інвалідному кріслі. Втрата кінцівки не відіб’ється на мені так, як відбивається на інших людях», — сказав він.

Меббетт наголосив, що до захворювання на коронавірус він був абсолютно здоровий.

Нагадаємо, що Україна отримає безкоштовну COVID-вакцину не раніше березня. Поставки вакцин COVAX будуть в кінці першого кварталу наступного року. Але вакцину планують закупити ще взимку.

Чекати до 2024 року. Коли буде імунітет до COVID

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар