Ця ситуація дає підстави вважати, що існує план проти української державності, - Данілов про рішення КСУ
23.7 C
Киев
25.06.2021
Політика

Ця ситуація дає підстави вважати, що існує план проти української державності, — Данілов про рішення КСУ

Ця ситуація дає підстави вважати, що існує план проти української державності, - Данілов про рішення КСУ

Олексій Данілов
УНІАН

Також секретар РНБО зауважив, що скандальне рішення ухвалили після місцевих виборів

Секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данілов заявив, що події, пов’язанні із рішення КСУ щодо електронного декларування, дають вагомі підстави вважати, що існує цілісний план, спрямований проти основ української державності. Про це секретар РНБО написав на своїй сторінці у Facebook. 

«У цьому випадку Конституційний Суд виступає «криголамом» досягнень України на шляху до європейської і євроатлантичної інтеграції, руйнуючи антикорупційне законодавство, ухвалюючи персонально спрямовані рішення щодо антикорупційних органів. У лютому 2019 року КС скасував закон про незаконне збагачення, внаслідок чого були закриті гучні кримінальні провадження. 27 жовтня рішенням КС було фактично ліквідовано е-декларування. Такі дії Суду призведуть до не просто негативних, а до катастрофічних наслідків як у внутрішньо-, так і в зовнішньополітичному вимірі», — зазначив Данілов.

Окрім цього, він зауважив, що скандальне рішення було ухвалено одразу після закінчення місцевих виборів, результати яких створили ряд нових викликів. 

Саме тому, за словами Данілова, синхронізація цих подій свідчить про цілеспрямованість і продуманість антидержавних дій.

«Виникає запитання, які зовнішні і внутрішні сили диригують цією ситуацією? Хто зацікавлений у максимальному послабленні української влади і згортанні європейської інтеграції? На жаль, простежується аналогія з подіями 2010-2014 років, коли відбувалася активізація російських «агентів впливу», згортався європейський вектор розвитку, а Конституційний Суд часів Януковича своїм рішенням дав можливість узурпувати владу. Наслідки відомі…» — підсумував секретар РНБО. 

Нагадаємо, напередодні Конституційний суд України скасував право Національного агентства з питань запобігання корупції перевіряти декларації і виявляти конфлікт інтересів. 

Пізніше у НАЗК заявили, що закривають реєстр електронних декларацій на виконання рішення Конституційного суду. 

У Конституційному суді України пояснили, що скасували електронне декларування, щоб захистити суддів від тиску на них органами виконавчої влади. КСУ не міг виділити у своєму рішенні право не перевіряти декларації тільки суддів, тому скасував цю норму для всіх категорій чиновників.

Ввечері у четвер, 29 жовтня, Кабінет міністрів України прийняв рішення зобов’язати НАЗК відновити доступ громадянам до реєстру е-декларацій чиновників. 

Источник

Залишити коментар