-10.8 C
Киев
07.02.2021
Новини світу

COVID-19: в світі вперше 100 тисяч жертв за тиждень

COVID-19: в світі вперше 100 тисяч жертв за тиждень

Похорон жертв пандемії в бразильському Манаусі

Чверть усіх смертей від коронавірусу за тиждень припала на США, де щодня помирають близько 3,5 тис. осіб.

 

За останній тиждень захворюваність на коронавірус COVID-19 в світі різко знизилася, але смертність зросла до максимальних значень — вперше за сім днів померло більше 100 тисяч осіб. Про це повідомляє ТАСС в п’ятницю, 29 січня.

 

Так, вперше з середини жовтня за тиждень у світі заразилися менше 4 млн осіб. Кількість підтверджених випадків склала 3,98 млн — на 10% менше, ніж за попередні сім днів.

 

На цьому тижні кількість тих, що заразилися, перевищила 100 млн. Таким чином, з коронавірусом зіткнувся вже кожен 75-й житель планети.

 

 

 

Вилікувалися щонайменше 73 млн осіб. Хворіють близько 26 млн, однак ця інформація є неповною — деякі країни не публікують відповідну статистику.

 

Захворюваність падає в країнах з найбільшою кількістю хворих. У США показник з початку року впав удвічі: якщо на початку січня там виявляли більше 300 тис. інфікованих на добу, то зараз — трохи більше 160 тис. В Індії підтверджують 10-12 тис. випадків в день — у чотири рази менше, ніж наприкінці листопада. У Бразилії спад менш явний — поки там щодня виявляють більше 50 тис. тих, що заразилися.

 

У Європі черговий підйом захворюваності вдалося зупинити в Італії, де підтверджують в 1,6 разу менше випадків зараження на добу, ніж на початку року, а також у Великобританії і Чехії, де поширення інфекції за той же період сповільнилося вдвічі.

 

На тлі зниження захворюваності на коронавірус зростає смертність через неї: за останні сім днів в світі померли 102,1 тис. тих, що заразилися, на 8 тис. більше, ніж за попередні. Показник летальності збільшився — з 2,14% до 2,16%.

 

Чверть усіх смертей за тиждень припадає на США, де щодня помирають близько 3,5 тис. осіб. За сім днів в країні зареєстрували на 15% більше смертей, ніж тижнем раніше. Однак летальність у США нижча за середню по світу — 1,7%.

 

У Мексиці показник попереднього тижня був перевищений приблизно на 25%. Кількість померлих зросла на 9,2 тис. і перевищила 155 тис. — це 8,5% від усіх хворих. У летальності Мексика поступається тільки Ємену, де померли майже 30% тих, що заразилися, але достовірність статистики з останньої країни викликає сумніви.

 

У Великобританії другий тиждень поспіль реєструють 8,5 тис. смертей — це відповідає піковому значенню кінця липня. Летальність сягає 2,8%.

 

У Бразилії щодня через коронавірус вмирають близько 1 тис. осіб — це максимум з початку пандемії. Однак на тлі високої захворюваності знижується летальність: на початку жовтня вона перевищувала 3%, а зараз опустилася до 2,5%.

 

Нагадаємо, сьогодні в Україні скоротився добовий приріст COVID-19. Виявили 5 181 випадок зараження, що на кілька сотень менше, ніж днем раніше. При цьому більше 11 тисяч українців одужали. Також 128 осіб померли.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар