COVID не відступив. Спалахи по всьому світу
26.3 C
Киев
17.06.2021
Новини світу

COVID не відступив. Спалахи по всьому світу

COVID не відступив. Спалахи по всьому світу

Аргентина сильно страждає від коронавірусу

На Сейшельських островах від коронавірусу вакцинували найбільше осіб на душу населення, ніж у будь-якій іншій країні світу, але кількість випадків захворювання на ковід все одно різко зросла.

 

Коронавірус не відступив. Цілий ряд країн в Азії, Африці і Південній Америці переживає найбільші спалахи коронавірусної інфекції з початку пандемії. Так що, до перемоги над COVID ще далеко?

 

 

Південна Америка

 

Найбільше від коронавірусу зараз страждає Південна Америка. Вісім країн, де зареєстрували найбільшу кількість смертей від COVID-19 на душу населення за останній тиждень, знаходяться саме в цьому регіоні.

 

В середньому в травні 31% випадків смерті від COVID-19 в світі припав на Латинську Америку і Карибський басейн, де проживає 8,4% світового населення.

 

У Парагваї та Уругваї зараз реєструють найвищі показники смертності на людину в світі, згідно з базою даних New York Times.

 

 

Азія

 

Влада Малайзії заборонила людям віддалятися на відстань більше 9 км від дому. У Непалі 40% тестів на коронавірус дають позитивний результат, що, ймовірно, свідчить про стрімке поширення вірусу серед населення.

 

Навіть на Сейшельських островах, де від коронавірусу вакцинували найбільше осіб на душу населення, ніж у будь-якій іншій країні світу, кількість випадків захворювання на ковід різко зросла.

 

Комісар Сейшельських островів з питань охорони здоров’я вважає, що зростання кількості хворих може бути результатом підйому економічної активності. У березні 2021 року коронавірусні обмеження були ослаблені, відкрилися школи й ресторани.

 

 

Статистика неправдива?

 

Всесвітня організація охорони здоров’я заявила, що, за попередніми даними, кількість смертей від коронавірусу на кінець 2020 року становить щонайменше 3 млн осіб. Це на 1,2 млн більше, ніж свідчать офіційні дані, згідно з якими від COVID-19 до 31 грудня 2020 року по всьому світу померли 1,8 млн осіб.

 

Більш того, у своєму черговому щорічному звіті про стан глобального здоров’я експерти ВООЗ роблять висновок, що реальні показники смертності можуть бути в два-три рази вищі, ніж офіційні дані, згідно з якими на цей момент від коронавірусу померли 3,4 млн осіб.

 

У звіті також сказано, що пандемія COVID-19 досі серйозно загрожує здоров’ю та добробуту людей в усьому світі, бо 90% країн повідомляють про серйозні перебої в забезпеченні населення життєво важливими медичними послугами.

 

У зоні особливого ризику частина незаможного населення, що живе в найбільш густонаселених районах.

 

 

Як діяти?

 

Експерти стверджують, що єдиний спосіб викоренити сплески захворюваності — швидко прискорити вакцинацію, за темпами якої вийшли вперед США і Європа, тоді як решта світу залишається позаду. Згідно з даними New York Times, у Північній Америці на кожні 100 осіб введено 60 доз вакцин у порівнянні з 27 в Південній Америці і 21 в Азії. В Африці цей показник становить лише дві дози на 100 осіб.

 

Глобальний доступ до вакцин досі катастрофічно нерівномірний, бо лише дрібка країн з високим рівнем доходів зайняла домінуючі позиції в тому, що стосується угод про закупівлі й отримання перших партій.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар