14.1 C
Киев
18.05.2021
Новини України

Cтолтенберг розповів, як НАТО допомагає Україні

Cтолтенберг розповів, як НАТО допомагає Україні

Фото: АР (архивное фото) НАТО підтримує Україну не тільки на словах, а й на ділі — Столтенберг

Cоюзники і НАТО надають практичну підтримку, допомагаючи будувати інституції у сфері безпеки й оборони і модернізувати ЗСУ, підкреслив Генсек.

 

НАТО підтримує Україну в умовах агресії з боку РФ не тільки на словах, а й на ділі. Про це заявив Генсек НАТО Єнс Столтенберг на брифінгу з главою МЗС України Дмитром Кулебою у вівторок, 13 квітня.

 

«Що ми бачимо з 2014 року (рік початку російської агресії. — Ред.), так це те, що НАТО надає значну підтримку Україні по-різному. Ми висловили сильну політичну підтримку територіальній цілісності і суверенітету України, союзники і НАТО надають і практичну підтримку, ми допомагаємо будувати інституції у сфері безпеки й оборони, модернізувати Збройні сили. Союзники також надають навчання, участь у спільних навчаннях, а також підтримують іншим чином», — підкреслив Столтенберг.

 

Генсек Альянсу нагадав, що НАТО і Україна розвинули «сильне партнерство», яке посилилося за останні роки також за допомогою надання Україні спеціального статусу партнера з розширеними можливостями.

 

«Це важливе партнерство, і воно демонструє цінність, яку НАТО надає партнерству з Україною», — запевнив Столтенберг.

 

У НАТО є «дуже обмежена кількість партнерів з розширеними можливостями — Швеція, Фінляндія, Грузія, Йорданія і Австралія», зазначив він.

 

«Тепер і Україна. Це — платформа, щоб і далі зміцнювати наше політичне і практичне співробітництво, працювати разом. Це добре для України, і добре для союзників по Альянсу. Я вітаю оновлені зобов’язання і сильні сигнали важливості тісного партнерства, яке демонструється за допомогою партнерства з розширеними можливостями», — додав Столтенберг.

 

Генсек НАТО також нагадав про збільшення присутності НАТО в Чорноморському регіоні і в Чорному морі.

 

«Союзники по НАТО також відповіли збільшенням готовності наших сил, ми також посилили нашу присутність у східній частині Альянсу, у Балтійському регіоні. Все це було зроблено як реакція на агресивні дії Росії щодо України. Це підтримка, яка демонструє не тільки слова, а й справи, і під час зустрічі сьогодні ми також обговорювали, як і далі можемо підсилити наше партнерство і демонструвати підтримку Україні», — резюмував Столтенберг.

 

Нагадаємо, що раніше глави Держдепу і НАТО обговорили нарощування сил РФ. Стягнення російських військ до українського кордону стало темою розмови Генсека НАТО і Державного секретаря США.

 

Кулеба: Для України членство в НАТО — питання часу

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар