18.4 C
Киев
17.05.2021
Політика

Децентралізація несе загрозу, яку не бачить оточення Зеленського, – екснардеп Гавриш

Децентралізація несе загрозу, яку не бачить оточення Зеленського, – екснардеп Гавриш

Степан Гавриш
Скріншот відео

І вже на цих виборах можна було спостерігати, що виборці гуртуються не навколо центральних ідей, а навколо простих, рядових завдань

Під час проведення виборів децентралізація показала, що місцеві партії будуть визначати майбутній політичний вектор країни. І тут є велика загроза, яку не бачать у Зеленського. Вона пов’язана з певною автономізацією регіонів.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту «Чудова четвірка» на телеканалі ZIK під час включення заявив народний депутат України кількох попередніх скликань Степан Гавриш.

Коментуючи попередні результати місцевих вибрів в Україні, Степан Гавриш зауважив, що ні одна з партій не стала лідером цих виборів. З його слів, це свідчить про те, що в Україні йде суттєва перебудова електорального поля і політичної системи як такої.

«Існують певні загрози, пов’язані з тим, що центральна влада, президент країни не виступає з цінностями, позиціями, він не об’єднує навколо якихось  стратегічних цілей суспільство. І суспільство розгублене», – зазначив політик.

Разом з тим він додав, що вибори в Україні вже не будуть такі як у попередні роки, адже Україна рухається в інший політичний світ, зокрема, внаслідок проведених реформ по децентралізації.

«І сама децентралізація, яка відбулася, звичайно, не повна, і це лише початок серйозного підходу до оцінки майбутніх дискусій навколо адмінтеритусторою України, але вона показала, що сила територіальних громад буде в іншому – це місцеві лідери, місцеві партії будуть визначати майбутній політичний вектор країни. І тут є велика загроза, яку не бачать у Зеленського, вона пов’язана з певною автономізацією регіонів», – заявив Гавриш.

І вже на цих виборах можна було спостерігати, продовжив він, що виборці гуртуються не навколо якихось центральних ідей, а навколо простих, рядових завдань – відновлення міст, сіл, будівництва доріг і т.д. Через те, переконаний Степан Гавриш, президент втратив довіру виборців і його політсила не змогла отримати таку ж довіру українців, як на парламентських виборах.

Нагадаємо, у неділю, 25 жовтня в Україні відбулося голосування на місцевих виборах. 

У Центральній виборчій комісії назвали цьогорічні вибори депутатів обласних, районних, сільських рад, а також селищних, сільських і міських голів найскладнішими в історії України.

Натомість у комітеті виборців України заявили, що, незважаючи на низьку явку, місцеві вибори в Україні будуть визнані дійсними, а поставити під сумнів у цілому результати неможливо.

Источник

Залишити коментар