22.6 C
Киев
26.06.2021
Новини світу

Дельта напружує. Як світ реагує на штам

Дельта напружує. Як світ реагує на штам

Черга за вакциною в Росії

Міністерство охорони здоров’я Ізраїлю з 25 червня знову зобов’язало жителів країни носити маски в приміщеннях, а також рекомендувало дотримуватися маскового режиму під час масових заходів на відкритому повітрі.

 

Штам коронавірусу Дельта, відомий також як індійський штам, продовжує тримати в напрузі весь світ. Ізраїль, наприклад, один з лідерів за темпами вакцинації, вирішив саме через Дельту повернути обов’язковий масковий режим у країні.

 

А ось Ісландія 26 червня скасує всі карантинні обмеження і, як очікується, стане першою європейською державою, яка зважиться на такий крок.

 

Корреспондент.net слідкує за поширенням Дельти у світі і боротьбою з нею.

 

Ізраїль

 

Минулого тижня в школах ізраїльських міст Модіін і Біньяміна виявили понад 50 нових випадків коронавірусу. На тлі нового спалаху щоденна кількість випадків коронавірусу, яка на початку червня опускалася до нуля, в останні два тижні зросла на 611%.

 

24 червня в країні вперше з середини квітня виявили понад 200 нових випадків ковіду. Але, незважаючи на зростання захворюваності, смертність від нього в країні наближається до нуля, а з 872 пацієнтів з активною стадією коронавірусу у важкому стані перебувають лише 26. Це пов’язують із вакцинацією, оскільки вакцини, хоч і залишають ризик заразитися коронавірусом, захищають проти тяжкого перебігу хвороби.

 

Ізраїль — один зі світових лідерів за темпами вакцинації. В країні щеплено вже 61% жителів, у тому числі 57% — обома дозами вакцини. Крім того, в Ізраїлі дозволили вакцинацію підлітків 12-15 років.

 

На початок червня ізраїльська влада зняла практично всі обмеження і планувала з 1 липня дозволити в’їзд щепленим іноземним туристам. Але на тлі нового підйому захворюваності відкриття кордонів відклала на місяць.

 

Ісландія

 

Від завтра ісландцям більше не доведеться дотримуватися соціальної дистанції або носити маски. У країні функціонує якісна система тестування і відстеження контактів.

 

«Ми відновлюємо життя суспільства, до якого ми звикли, і до якого ми прагнули», — сказав міністр охорони здоров’я Ісландії Свандо Сваварсдоттір.

 

Карантинні заходи в Ісландії включали обмеження на публічні збори і правило соціального дистанціювання в два метри.

 

87% людей в Ісландії отримали першу дозу вакцини від коронавірусу. В Ісландії, де проживає всього 360 000 осіб, захворюваність на коронавірус становить 1,6 на 100 000 в середньому за два тижні. Кількість загиблих також порівняно низька. В цілому 30 людей померли при 6637 випадках COVID-19.

 

Росія

 

У червні різке зростання хворих на ковід через штам дельта почався і в Росії. Також зростає смертність — за останній тиждень вона збільшилася на 21,3%, заявила 23 червня віце-прем’єр Тетяна Голікова, яка очолює федеральний оперативний штаб з боротьби з коронавірусом. Москва, а слідом за нею і деякі регіони Росії оголосили про обов’язкову вакцинацію працівників торгівлі, транспорту, сфери послуг і держслужбовців. За останніми даними уряду, обидві дози вакцини в країні отримали 16,7 мільйона осіб.

 

Нові ліки

 

Медики, фармацевти і вчені знайшли нові ліки для хворих на ковід у важкій формі. Цей коктейль з антитіл рятує не всіх, але багатьох. Новий — і досить дорогий — засіб являє собою суміш із двох видів отриманих у лабораторії антитіл, що вводиться внутрішньовенно і допомагає організму нейтралізувати вірус.

 

Випробування в рамках британської програми пошуку ліків від ковіду Recovery trial показали, що цей засіб допомагає кожному третьому з госпіталізованих з важкою формою ковіду. Експерти підрахували, що він рятує шість життів на кожну сотню пацієнтів, які пройшли лікування.

 

Ліки з моноклональних (клонованих з однієї клітини) антитіл, які робить американська компанія Regenoron, коштують, приблизно, від 1400 до 2800 доларів. Лікувати ними можна тільки тих, чий організм сам не виробив антитіла, які борються з коронавірусом. 

 

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар