Демократи отримали контроль над Сенатом США
2 C
Киев
02.03.2021
Новини світу

Демократи отримали контроль над Сенатом США

Демократи отримали контроль над Сенатом США

Засідання Сенату США

У Сенаті привели до присяги Джона Оссоффа і Рафаеля Ворнока від штату Джорджія, а також Алекса Паділью від Каліфорнії.

Демократична партія США офіційно отримала контроль над Сенатом Конгресу. Новим лідером демократичної більшості у верхній палаті став Чак Шумер від штату Нью-Йорк, повідомляє ТАСС в четвер, 21 січня.

Зазначається, що це відбулося після приведення до присяги трьох сенаторів-демократів: Джона Оссоффа і Рафаеля Ворнока від штату Джорджія, а також Алекса Падільї від Каліфорнії.

Оссофф і Ворнок зайняли свої місця за підсумками другого туру виборів в Джорджії. Секретар штату Каліфорнія Паділья же став сенатором після того, як звільнилося місце Камали Харріс, яка раніше в середу була приведена до присяги як новий віце-президент США.

Таким чином, демократи тепер контролюють в цілому 50 місць у верхній палаті законодавчого органу країни. Стільки ж є і у республіканців. Але, оскільки посаду віце-президента тепер займає Харріс, у її однопартійців автоматично з’являється перевага.

Згідно з американським законодавством, віце-президент очолює Сенат і може голосувати, якщо при розгляді того чи іншого питання позиції законодавців розділяться порівну. У зв’язку з цим контроль над палатою в середу остаточно перейшов до демократів, а новим лідером демократичної більшості в Сенаті став Чак Шумер.

Контроль над Сенатом важливий з точки зору прийняття законодавчих ініціатив, що просуваються тією чи іншою партією. Крім того, особливе значення він буде мати в найближчі кілька місяців, оскільки демократичній адміністрації Джозефа Байдена потрібна згода сенаторів для затвердження кандидатів на безліч ключових посад. Серед них посади голів Держдепартаменту, Пентагону, Мінфіну, Мін’юсту та інших відомств.

У майбутньому зміни балансу сил у верхній палаті Конгресу США також можуть відбутися за підсумками наступних проміжних виборів. Вони намічені на листопад 2022 року. Палату представників Конгресу США зараз контролюють демократи. Вони втратили частину мандатів в ній, але зберегли за собою більшість за підсумками загальних виборів, що відбулися в країні 3 листопада минулого року.

Раніше повідомлялося, що Сенат США затвердив Авріл Хейнс як нового директора нацрозвідки. Це призначення стало першим затвердженням кандидатури, висунутої президентом Джо Байденом на посаду глави відомства. Хейнс стала першою жінкою-головою розвідувального співтовариства США. Спочатку вона займала посади радника президента Барака Обами з нацбезпеки і заступника директора ЦРУ.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар