Денісова повідала про підпільні будинки для літніх
-4.1 C
Киев
09.03.2021
Новини України

Денісова повідала про підпільні будинки для літніх

Денісова повідала про підпільні будинки для літніх

Фото: facebook.com/denisovaombudsman Людмила Денісова розповіла про нелегальні будинки престарілих в Україні

Омбудсмен розповіла, що в Україні працюють близько сотні нелегальних будинків для літніх людей. У них не дотримуються встановлених стандартів. Більшість з них не внесені до відповідного реєстру.

 

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що минулого року було скоєно близько сотні візитів у будинки для людей похилого віку. Більшість з них функціонували незаконно. Про це Денісова у четвер, 21 січня, написала у Facebook.

 

Вона повідомила, що її представник прибув на місце пожежі в приватному будинку для літніх людей у Харкові.

 

«Інформація про те, що на момент початку пожежі в будинку перебували 33 людини, підтвердилася. За словами працівників цього закладу, там проживали люди у віці від 25 до 90 років», — написала Денісова.

 

Вона зазначила, що Офіс уповноваженого за 2020 рік зробив близько 100 моніторингових візитів у приватні заклади різних типів, зокрема, геріатричних. Під час більшості відвідувань підтверджувалися факти невідповідності діяльності таких закладів Державному стандарту стаціонарного догляду за особами, які втратили здатність до самообслуговування або не набули таку здатність, затвердженого наказом Міністерства соціальної політики.

 

«Крім того, більшість з них не внесені до Реєстру постачальників соціальних послуг, що унеможливлює контроль за їх діяльністю. Це також є основною причиною перешкоджання здійсненню працівниками Офісу Уповноваженого Верховної Ради з прав людини моніторингу дотримання прав людини в таких закладах», — підкреслила Денісова.

 

Омбудсмен зазначила, що неодноразово зверталася з відповідними листами до міністра соціальної політики і голів обласних державних адміністрацій про необхідність забезпечення контролю за діяльністю зазначених закладів відповідно до чинного законодавства.

 

Денісова підкреслила, що поки зазначені проблеми не будуть вирішені — не виключені повторення таких трагічних подій, як у Харкові.

 

Як повідомлялося, під час пожежі в нелегальному будинку для літніх людей у Харкові сьогодні загинули 15 осіб.

 

Після цього Кабмін розпорядився провести позачергову перевірку в готелях, пансіонатах, хостелах, будинках для людей похилого віку.

 

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар