Держдеп: Загроза для України від РФ дуже серйозна
-2.2 C
Киев
20.01.2022
Новини світу

Держдеп: Загроза для України від РФ дуже серйозна

Держдеп: Загроза для України від РФ дуже серйозна

Фото: commons.wikimedia.org У Вашингтоні прокоментували ситуацію біля кордону України та Росії

У разі нападу Вашингтон готовий вжити проти Москви тих заходів, від яких утримувався раніше, попередив Ентоні Блінкен.

 

Нарощування Росією військ на кордоні з Україною є дуже серйозною загрозою для Києва. Наслідки вторгнення будуть жахливими. Про це заявив держсекретар США Ентоні Блінкен в інтерв’ю шведському телеканалу, оприлюдненому в неділю, 5 грудня, на сайті Держдепу.

 

«Загроза дуже серйозна, тому що те, що ми спостерігали, — це зосередження значних сил біля кордону з Україною. Ми бачили зусилля з дестабілізації всередині України, пропагандистської кампанії проти України в соціальних мережах, яка за своїми масштабами збільшилася приблизно в десять разів», — сказав дипломат.

 

При цьому він нагадав, що таке вже було. «Справжня проблема полягає в наступному: ми вже бачили це раніше. Ми бачили це у 2014 році. Зрештою, ми тоді стали свідками вторгнення російських сил і тих, хто на них працює, в Україну», — пояснив Блінкен.

 

Водночас глава Держдепу висловив сподівання, що після його переговорів із міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим у Стокгольмі Росія обере шлях деескалації в українському питанні та відведе свої війська від кордону.

 

В іншому випадку, попередив він, з боку Вашингтона стосовно Москви буде введено серйозні заходи — «те, від чого США утримувалися в минулому під час серйозних розбіжностей із Росією».

 

Нагадаємо, 4 грудня великі світові ЗМІ опублікували дані розвідки, згідно з якими Росія готується атакувати Україну із чотирьох фронтів, аби захопити дві третини її території.

 

У відповідь на це в Москві заявили, що їх вразив «масштаб нахабства та брехні», а пересування російської армії на своїй землі є «законним правом суверенної держави».

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар