Держекоінспекція: Нафта біля Чорноморська розлита
6.7 C
Киев
24.01.2021
Новини України

Держекоінспекція: Нафта біля Чорноморська розлита

Держекоінспекція: Нафта біля Чорноморська розлита

Фото: uspa.gov.ua Держекоінспекція вважає, що розлив стався з судна Аметист

Співробітники Держекоінспекції зафіксували забруднюючі плями на поверхні води нафтопродуктами і помітили сліди сорбенту. У поліцію, прокуратуру і ДБР направили повідомлення про кримінальне правопорушення.

 

У Держекоінспекції заявили, що в Чорному морі в районі міста Чорноморськ стався розлив нафти, ймовірно, з судна Аметист. Адміністрація морських портів (АМПУ) знала про це, але приховала. Про це в четвер, 26 листопада, повідомила прес-служба Держекоінспекції.

 

Там повідомили, що АМПУ своєчасно не повідомила про інцидент Держекоінспекції, тому в прокуратуру направлено повідомлення про недбале ставлення до посадових обов’язків працівників філії АМПУ.

 

Відзначається, що про розлив нафти з судна Аметист Держекоінспекція дізналася зі ЗМІ, хоча повинна була бути поінформовані АМПУ. Дізнавшись про факт забруднення акваторії Чорного моря, в Держекоінспекції дали запити в ДП АМПУ, Чорноморську Філію ДП АМПУ, капітану морського порту Чорноморськ і в порядку взаємодії Державній прикордонній службі України. АМПУ повідомив, що ніяких порушень не виявлено.

 

«Тому було прийнято рішення, в рамках взаємодії з прикордонниками, підійти до причалу з моря. В результаті чого наші співробітники зафіксували забруднюючі плями на поверхні води нафтопродуктами і помітили сліди сорбенту, який використовується для збору з водної поверхні нафтопродуктів. Тобто, в АМПУ знали про цей випадок і просто хотіли приховати результати катастрофи,» — зазначив голова Держекоінспекції Андрій Мальований.

 

За його словами, інспектори відібрали проби води в забрудненій частині акваторії для лабораторного аналізу. За результатами перевірки в ДЕІ назвуть збитки і з’ясують, хто є власником судна.

 

«За фактом приховування відомостей про екологічний стан водних ресурсів, що негативно впливає на рослинний і тваринний світ і недбале ставлення до посадових обов’язків працівників Чорноморської філії ДП АМПУ ДЕІ направлено повідомлення про вчинення кримінального злочину в Одеську обласну прокуратуру і ДБР у місті Миколаєві», — йдеться в повідомленні.

 

Крім того, про факт забруднення моря ДЕІ направлено повідомлення про кримінальне правопорушення в Чорноморський ОП Овідіопольського ОП ГУ НП в Одеській області.

 

Нагадаємо, напередодні повідомлялося, що біля Чорноморська тоне судно Морської пошуково-рятувальної служби Аметист. Також повідомлялося, що навколо буксира утворилася пляма нафтопродуктів.

 

Сьогодні в АМПУ офіційно заявили, що судно Аместист не тонуло і розливу нафти також не було.

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар