5.1 C
Киев
28.03.2021
Новини світу

«Дискредитація монархії»: в Іспанії скандал через вакцинацію сестер короля

"Дискредитація монархії": в Іспанії скандал через вакцинацію сестер короля

Фото: reuters.com Сестри короля Іспанії

Члени королівської сім’ї, не афішуючи, зробили щеплення в іншій країні, поки багато громадян Іспанії все ще чекають вакцинації.

 

Сестри короля Іспанії Філіпа VI отримали вакцину від коронавірусу в Абу-Дабі під час відвідування свого батька, який живе в ОАЕ. Це викликало на батьківщині скандал, оскільки більшість громадян все ще чекають уколів, пише Reuters.

 

57-річна принцеса Єлена і 55-річна принцеса Крістіна були щеплені від COVID-19 у лютому, коли відвідували в ОАЕ свого батька, екс-короля Іспанії Хуана Карлоса.

 

Обурення іспанців викликав той факт, що у себе в країні в рамках програми з вакцинації жінки поки не могли б отримати щеплення, оскільки в пріоритеті медпрацівники, літні громадяни й особи, які входять у групи ризику.

 

Також поки неясно, як були провакциновані в ОАЕ принцеси, оскільки країна надає безкоштовні COVID-щеплення тільки резидентам і громадянам у разі пред’явлення посвідчення особи, зазначає видання.

 

Згідно зі статистикою World in Data, в ОАЕ вакцину отримали 60% громадян.

 

У партії Подемос, яка входить до складу правлячої коаліції, вказали, що такі «привілеї» ведуть до «дискредитації монархії».

 

«Це дуже неприємно, дуже некрасиво. Членам королівської сім’ї непринагідно робити щеплення, у той час як в Іспанії багато медиків і вразливі люди все ще чекають вакцинації», — заявила міністр праці Іоланда Діас.

 

Батько принцес Хуан Карлос I відрікся від престолу у 2014 році на користь свого сина Філіпа VI. Екс-король влітку 2020 року переїхав в ОАЕ.

 

Тим часом стало відомо, що вакцинація в Іспанії знизила кількість заражень у будинках для людей похилого віку. За місяць приріст захворюваності в таких закладах знизився з 4,4 тисячі нових випадків на тиждень до 215 випадків.

 

Додамо, що Івано-Франківськ просить більше COVID-вакцин. Місту видали лише близько півтисячі доз вакцини. Місцева влада звернулася до уряду за допомогою.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар