Джо вийшов на старт. ЗМІ про інавгурацію Байдена
1.8 C
Киев
28.02.2021
Новини світу

Джо вийшов на старт. ЗМІ про інавгурацію Байдена

Джо вийшов на старт. ЗМІ про інавгурацію Байдена

Вся преса світу пише про інавгурацію Байдена

Весь світ цитує інавгураційну промову Байдена і публікує фото з церемонії, тема №1 — об’єднання і тріумф демократії, про які говорив новий президент США.

 

Джо Байден склав присягу президента США і вже почав свою роботу на новій посаді. За інавгурацією Байдена стежив увесь світ. Природно, що вона стала головною темою і для західної преси.

 

Корреспондент.net зібрав публікації ЗМІ з приводу інавгурації Байдена.

 

 

Суцільна єдність

 

У своїй інавгураційній промові Байден багато говорив про необхідність об’єднання Америки. Сприйняли прихильно його слова і в пресі.

 

Джо вийшов на старт. ЗМІ про інавгурацію Байдена

 

 

Британська The Times розмістила на обкладинці фото поцілунку Джо і Джилл Байденів, назвавши президентство нового лідера США «часом для єдності».

 

Американська The Washington Post також використала на першій сторінці слова Байдена з його першого виступу після президентської присяги: «Єдність — ось наш шлях». У підзаголовку до матеріалу видання підкреслило, що свій термін 46-й президент почав з «інавгураційного призову до розділеної нації — покінчити з «антигромадянською війною».

 

Заклик Байдена покласти край «антигромадянській війні» з’явився і на обкладинці британської Daily Telegraph.

 

Перемога демократії

 

Також у своїй інавгураційній промові Байден заявив, що його перемога і прихід до влади означають перемогу демократії.

 

««Демократія перемогла»: Байден клянеться зцілити націю», — свідчить заголовок на першій шпальті газети The New York Times після інавгурації.

 

Британські газети — Financial Times, The Guardian і The Independent — розмістили на обкладинці цю ж цитату з інавгураційної промови Байдена.

 

А ось обкладинку британської газети I прикрашає інавгураційне фото Байдена із заголовком «На старт, увага — Джо!».

 

Згадали про Трампа

 

Французьке видання Le Figaro описало останні години Трампа в Білому домі.

 

За описом джерел видання, Трамп перебував у похмурому настрої, між гнівом і жалем до себе, і був сповнений обурення по відношенню до всіх тих, хто, за його словами, позбавив його другого терміну: це представники, за його висловом, «глибинної держави», вашингтонський політичний клас і вищі посадові особи, які ніколи не погоджувалися з його обранням, демократи і ЗМІ, які об’єдналися для його повалення. А також віроломні члени Республіканської партії, які його зрадили: в першу чергу, Майк Пенс, його віце-президент, і Мітч Макконнелл, лідер республіканської більшості в Сенаті.

 

 

Кому подзвонить?

 

Британське BBC звертає увагу на перші укази, які Байден підписав у день своєї інавгурації. Зокрема, Байден скасував указ Трампа, який забороняє в’їзд у США з кількох переважно мусульманських країн, і призупинив будівництво стіни на кордоні з Мексикою, яку за Трампа будували цілодобово до останнього дня. Також він повернув назад процес виходу США з Паризької угоди про зміну клімату та із Всесвітньої організації охорони здоров’я.

 

 

 

Джейн Псакі, яка повернулася в прес-службу Білого дому тепер в якості прес-секретаря, провела перший брифінг для журналістів. Серед іншого вона сказала, що новий президент почне телефонні розмови з іноземними лідерами з п’ятниці, але розмова з президентом РФ Володимиром Путіним у його графіку поки не значиться.

 

 

Дві валізки

 

Видання Meduza звернуло увагу на те, проблеми з «ядерною валізкою», яку прийнято передавати від президента, що йде, тому, що приходить, після церемонії вступу на посаду. Оскільки Трамп відмовився відвідати інавгурацію Байдена, Пентагону довелося розробити складну процедуру з двома валізками, одна з яких деактивується рівно опівдні 20 січня, а інша, Байдена, активується.

 

Відмотати назад. Перші рішення Байдена на посаді

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар