18.4 C
Киев
17.05.2021
Політика

Другий тур виборів у деяких ОТГ пройде на початку грудня, — Айвазовська

Другий тур виборів у деяких ОТГ пройде на початку грудня, - Айвазовська

Ольга Айвазовська
Фото з відкритих джерел

Дата оголошення результатів є гнучкою

Глава громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська розповіла, що другий тур місцевих виборів в найбільш конфліктних об’єднаних територіальних громадах може відбутися на початку грудня 2020 року. Про це вона розповіла у своєму відеозверненні в Facebook.

За її словами, дата оголошення результатів є гнучкою, оскільки територіальні виборчі комісії мають 12 днів на їх встановлення та підписання фінальних протоколів.

«Максимум на один день територіальна комісія може продовжити цей термін. Тому це станеться до 7 листопада», — сказала вона.

Глава ОПОРИ підкреслила, що другий тур виборів у громадах від 75 тисяч виборців пройде в залежності від того, коли ТВК встановить результати першого туру голосування.

«Ці дати в різних громадах можуть бути різними», — зазначила Айвазовська та додала, що другий тут можуть призначити на 15, 22 і 29 листопада.

Також вона підкреслила, що не варто забувати про ймовірність, що конкуренти можуть почати певні судові процеси, які будуть затягувати встановлення результатів.

«І для цього є певні терміни, визначені в законі. Це до 5 днів на оскарження рішення ТВК кандидатами. Суд у кращому випадку буде приймати рішення до 2 днів, але у нас ще є апеляція — плюс два дні. Тому… повторне голосування у найбільш конфліктних громадах може відбутися в першу неділю грудня», — роз’яснила експерт.

Нагадаємо, раніше заступник голови Центральної виборчої комісії Сергій Дубовик заявив, що другий тур виборів мера має відбутися у листопаді, проте через можливі судові процеси, окремі міста зможуть провести електоральний процес не раніше грудня.

Источник

Залишити коментар