Е-декларування і відповідальність за недостовірні дані будуть збережені, – ОПУ про рішення КС
21.6 C
Киев
25.07.2021
Без рубрики

Е-декларування і відповідальність за недостовірні дані будуть збережені, – ОПУ про рішення КС

Е-декларування і відповідальність за недостовірні дані будуть збережені, – ОПУ про рішення КС

Президент України Володимир Зеленський
president.gov.ua

В Офісі президента зазначили, що система декларування і контрольні повноваження НАЗК до сьогодні працювали ефективно

Глава держави Володимир Зеленський обов’язково скористається своїм правом на законодавчу ініціативу, щоб відновити роботу системи електронного декларування та відповідальності за внесення недостовірних даних. Про це заявили в пресслужбі Офісу президента.

«Сьогодні (27 жовтня, – ред.) Конституційний суд ухвалив рішення, яке має безпосередній стосунок до створення в країні системи максимальної прозорості державного управління та місцевого самоврядування. Повний текст рішення Конституційного суду поки не оприлюднений, але суспільство вже почуло чимало спекулятивних політичних заяв, які суттєво спотворюють позицію держави та президента… Президент обов’язково використає своє право на законодавчу ініціативу, щоб відновити сталу та максимально ефективну роботу системи електронного декларування та невідворотність відповідальності за умисне порушення цих правил. Українські посадовці та депутати продовжать декларувати своє майно та доходи, а антикорупційні органи матимуть необхідні повноваження для їхньої перевірки та притягнення порушників до відповідальності», – йдеться у повідомленні ОПУ.

В Офісі президента зазначили, що система декларування і контрольні повноваження Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) «до сьогодні працювали ефективно, нарешті показавши українському народу, чим насправді володіють політики, та дозволивши притягнути до відповідальності порушників антикорупційного законодавства».

«Очікуємо публікації повного тексту рішення Конституційного Суду в цій справі. Усвідомлюємо, що рішення Конституційного Суду остаточні та не підлягають оскарженню. Але остаточним і таким, що не підлягає оскарженню, є також і прагнення України до повноцінного приєднання до європейських та євроатлантичних структур», – додали в ОПУ.

Нагадаємо, Конституційний Суд України визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає покарання за недостовірне декларування. Відповідне рішення ухвалила Велика палата під час засідання 27 жовтня.

Источник

Залишити коментар