Ердоган заговорив про військову базу Туреччини в Азербайджані
27.5 C
Киев
25.07.2021
Без рубрики

Ердоган заговорив про військову базу Туреччини в Азербайджані

Ердоган заговорив про військову базу Туреччини в Азербайджані

Ердоган і Алієв відвідали Нагірний Карабах

Наразі перед владою Азербайджану стоїть завдання забезпечити безпеку кордону, зазначив президент Туреччини.

 

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив про можливість створення турецької військової бази на території Азербайджану. Про це він сказав в інтерв’ю газеті Hurriyet у четвер, 17 червня.

 

 

«Тепер це (створення турецької військової бази в Азербайджані, — ред.) не виходить за рамки Шушинської декларації. Тут можливий подальший розвиток і розширення», — сказав Ердоган, відповідаючи на питання журналіста про те, що в азербайджанському суспільстві існує серйозний попит на військову базу Туреччини.

 

При цьому Ердоган підкреслив, що наразі перед владою Азербайджану стоїть завдання забезпечити безпеку кордону.

 

«Тут особливо важливі проміжні зустрічі (президента Азербайджану, — ред.) Ільхама Алієва з Володимиром Путіним (російським лідером, — ред.), а також переговори, які проведемо ми, можуть розвинути це питання по-іншому», — додав Ердоган.

 

Як відомо, 14 — 16 червня президент Туреччини перебував з офіційним візитом в Азербайджані. Він провів переговори з азербайджанським лідером Ільхамом Алієвим і побував у місті Шуша, яке перейшло під контроль Баку після бойових дій восени 2020 року.

 

У ході візиту Ердоган і Алієв підписали Шушинську декларацію про союзницькі відносини. У документі йдеться про регулярне проведення спільних засідань Рад безпеки двох країн, а також координації дій збройних сил і надання допомоги один одному в разі виникнення загрози безпеки або суверенітету.

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар