ФРН не обіцяла США призупинити ПП-2 через Україну - Bloomberg
27.5 C
Киев
15.08.2022
Новини світу

ФРН не обіцяла США призупинити ПП-2 через Україну — Bloomberg

ФРН не обіцяла США призупинити ПП-2 через Україну - Bloomberg

Фото: gazprom.ru Будівництво ПП-2

Канцлер Німеччини Олаф Шольц може спокійно делегувати це завдання бюрократії країни, оскільки немає права втручатися.

У Берліні заявили, що не обіцяли Вашингтону призупинити Північний потік-2 у разі військового вторгнення Росії до України. Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на джерело.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц, який під тиском США з метою зупинити проект газопроводу Північний потік-2 через агресію Росії проти України, може спокійно делегувати це завдання бюрократії країни, оскільки немає права втручатися, пише видання.

Перш ніж газопровід розпочне перекачування газу, роботу Північного проекту-2 мають схвалити регулюючий орган Німеччини та Комісія ЄС. Сертифікація російського трубопроводу має пройти ретельну перевірку до ЄС до остаточного затвердження Німеччиною. На це може піти до восьми місяців.

Терміни затвердження зупинилися в середині листопада, коли регулятор заморозив процес, щоб дозволити оператору трубопроводу Nord Stream 2 AG, що належить Газпрому, створити німецьку компанію відповідно до місцевих правил та норм ЄС.

Це рішення призвело до різкого зростання цін на природний газ у Європі, що свідчить про те, наскільки Європа робить ставку на можливість збільшення постачання «блакитного палива» з Росії.

Нагадаємо, Олаф Шольц погрожував РФ наслідками для ПП-2 у разі вторгнення в Україну. Канцлер ФРН закликав поважати принцип непорушності кордонів, що підвищує загальну безпеку.

А до цього заступник держсекретаря США з політичних справ Вікторія Нуланд заявляла, що якщо Росія наважиться вторгнутися в Україну, Вашингтон зробить усе можливе, щоб зупинити ПП-2.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар