ФСБ затримала українських "шпигунів": підозрюють підготовку теракту в РФ
17.6 C
Киев
28.09.2022
Новини світу

ФСБ затримала українських «шпигунів»: підозрюють підготовку теракту в РФ

ФСБ затримала українських "шпигунів": підозрюють підготовку теракту в РФ

ФСБ повідомила про затримання українських «шпигунів»

В ФСБ повідомили, що отримали дані, які нібито підтверджують терористичну загрозу об’єктам в РФ з боку України.

 

ФСБ повідомила, що в Росії затримали кількох співробітників українських розвідслужб, двоє з них нібито збирали інформацію про стратегічні об’єкти, тоді як третій готував теракт. Про це повідомляє Інтерфакс.

 

«Затримано двох агентів Служби безпеки України: Коваль Зіновій Зіновійович, 1974 р.н., і його син — Коваль Ігор Зіновійович, 1999 р.н., які прибули на територію Росії з метою збирання інформації та здійснення фото- і відеозйомки стратегічно важливих підприємств життєзабезпечення та об’єктів транспортної інфраструктури», — йдеться в повідомленні Центру громадських зв’язків (ЦГЗ) ФСБ.

 

Також затримали агента Головного управління розвідки Міністерства оборони (ГУР МО) України, якого було направлено на територію РФ нібито з метою вчинення теракту.

 

«Житель Київської області Цілик Олександр Вікторович, 1998 р.н., дав зізнання, що був завербований та діяв за вказівкою підполковника Кирилівця Максима Леонідовича, 1988 р.н., начальника сектору — співробітника оперативної групи оперативного відділу Спецрезерву ГУР МО України», — заявили в ЦГЗ.

 

Відзначається, що теракт планували вчинити за допомогою двох саморобних вибухових пристроїв загальною масою 1,5 кг в тротиловому еквіваленті.

 

За даними ЦГЗ, в автомобілі, яким користувалися затримані батько й син, нібито виявили короткоствольну й автоматичну зброю, а також засоби індивідуального захисту — все направлено на експертизу.

 

«Затримані зізналися, що їх завербував чинний співробітник УСБУ у Тернопільській області полковник Ковалик Василь Васильович, 1973 р.н., який дав їм завдання збирати інформацію про стратегічні об’єкти за винагороду в сумі $10 тис.», — відзначили в ФСБ.

 

Повідомляється, що затриманий розвідник, який нібито готував теракт, для обладнання схронів і переправки в Росію саморобних вибухових пристроїв у супроводі Кирилівця та двох офіцерів військової розвідки нелегально перетинав державний кордон РФ.

 

Також в ФСБ повідомили, що отримали дані, які нібито підтверджують терористичну загрозу об’єктам в РФ з боку української військової розвідки.

 

Відзначається, що в листопаді суд визнав старшого офіцера Головного управління розвідки Міноборони України (ГУР МОУ) капітана 1-го рангу Сергія Швиденка винним у нібито підготовці злочинів проти безпеки РФ та засудив його до 6,5 років колонії суворого режиму.

 

«Швиденко з території України координував підготовку і здійснював кураторство диверсійної групи, скерованої на територію Росії. Зокрема, в 2016 році в Криму затримали членів диверсійно-розвідувальної групи, що складалася із чотирьох кадрових співробітників ГУР МОУ: полковника Штиблікова Дмитра Анатолійовича. 1970 р.н., підполковника Стогнія Олексія Георгійовича, 1975 р.н., капітана 2-го рангу Шаблія Гліба Федоровича, 1975 р.н., підполковника Бессарабова Олексія Євгеновича, 1976 р.н., і агента спецслужби Дудки Володимира Михайловича, 1964 р.н., які, за завданням свого керівництва, планували здійснити підрив вежі радіотелевізійного передавального центру Криму, мобільної газотурбінної електростанції, складу паливно-мастильних матеріалів і щогли радіоцентру Чорноморського флоту ВМС Росії», — йдеться в повідомленні ЦГЗ.

 

У липні цього року Швиденка затримали і взяли під варту.

 

Відзначається, що під час слідчих дій Швиденко нібито дав докладні свідчення про організацію диверсій на території Росії та повідомив, що операцією керував його безпосередній начальник — полковник Сподар Микола Богданович, який очолював оперативний відділ Південь ГУР МО України.

 

Раніше повідомлялося, що в Росії посадили на 10 років двох «шпигунів України».

 

СБУ повідомила про підозру шпигунові спецслужб РФ

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар