-1 C
Киев
21.02.2021
Новини України

G7 назвала сім напрямків реформ для України

G7 назвала сім напрямків реформ для України

G7 закликає Україну до подальших реформ

Велика сімка підтримуватиме судову, медичну, оборонну й енергетичну реформи України, а також децентралізацію і економічне зростання.

 

Представники країн Великої сімки назвали шість напрямків реформ, які вважають пріоритетними для України і будуть підтримувати. Про це посли G7 заявили в п’ятницю, 19 лютого, у своєму Twitter.

 

Першим пріоритетом вказані верховенство права і реформа судової системи — «починаючи з невідкладного реформування Вищої ради правосуддя і Конституційного Суду України».

 

У цьому блоці згадані також перезавантаження Вищої кваліфікаційної комісії суддів і посилення Громадської ради чесноти; стуктурні реформи інших органів управління системою судочинства і судів; продовження реформи Офісу генерального прокурора і перетворення ДБР в ефективний і незалежний орган; реформи, які допоможуть краще боротися з кіберзлочинністю.

 

Другим пріоритетом посли називають боротьбу з корупцією, а саме — посилення кримінальної відповідальності за навмисне помилкове декларування; підтримка НАЗК і підвищення ефективності, незалежності і доброчесності НАБУ, САП, АРМА, з прозорим відбором керівників; зміцнення незалежності й операційної ефективності Вищого антикорупційного суду України, а також — зміцнення механізмів запобігання корупції в держзакупівлях.

 

Третій пріоритет — економічне зростання. Тут згадують, серед іншого, про необхідність виконувати зобов’язання в рамках СОТ, міжнародних торгових угод і макрофінансових програм, у тому числі міжнародних фінансових інститутів і ЄС; залишати Нацбанк сильним і незалежним, посилювати впровадження антимонопольного законодавства і впроваджувати ефективну й справедливу земельну реформу; реформу Державної податкової служби і митниці; прозору приватизацію держпідприємств і банків і поліпшення корпоративного управління тими, які залишаються під контролем держави.

 

Четвертий пріоритет — «зелений курс» і енергетичні реформи, зокрема — розвиток чистої енергетики, відмова від горючих корисних копалин і підвищення енергоефективності, демонополізація енергетичного сектору.

 

П’ятий блок реформ — ефективне управління: продовження реформи децентралізації, доробка Виборчого кодексу з урахуванням уроків місцевих виборів 2020 року, всеосяжна реформа держслужби на всіх рівнях, з поверненням прозорих конкурсних відборів, розвиток свободи ЗМІ, суспільного мовника і медіа-грамотності, підвищення прозорості органів влади і захисту даних.

 

У шостому блоці про людський капітал згадують поліпшення доступу до послуг для переселенців і постраждалих від конфлікту осіб, продовження медреформи, забезпечення прозорості медзакупівель.

 

У сьомому блоці — безпека й оборона — йдеться про реформу СБУ відповідно до міжнародних стандартів сучасних розвідувальних органів, з чітко окресленим розмежуванням функцій між антикорупційними і правоохоронними органами (також і майбутнім Бюро економічної безпеки). Також у цьому блоці мова йде про реформу інших силових відомств.

 

Нагадаємо, минулого тижня Зеленський поїхав на Донбас разом з послами G7, де зустрівся з військовослужбовцями.

 

Перед цим посли G7 обговорили судову реформу зі спікером Верховної Ради Дмитром Разумковим.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар