-12.4 C
Киев
20.02.2021
Новини світу

Генсек ООН назвав чотири пріоритети для світу

Генсек ООН назвав чотири пріоритети для світу

Антоніу Гутерріш назвав пріоритети для світу

Вакцинація, екологія, геополітична напруженість і зміцнення міжнародного співробітництва були головними темами виступу Антоніу Гутерріша на Мюнхенській конференції з безпеки.

 

Генсек ООН Антоніу Гутерріш назвав чотири глобальних пріоритети для світу: глобальний план вакцинації, досягнення нульового викиду парникових газів до 2050 року, зниження геополітичної напруженості і зміцнення дипломатії. Також людству необхідні солідарність і міжнародне співробітництво. Про це Гутерріш сказав, виступаючи на Мюнхенській конференції з безпеки в п’ятницю, 18 лютого, повідомляє РІА Новости.

 

 

«Вакцини повинні бути доступні для кожного і всюди. Рівність у контексті вакцин має важливе значення для порятунку життів і порятунку економік», — сказав Гутерріш.

 

За його словами, країни повинні ділитися зайвими дозами, необхідно надати 6,8 мільярда доларів для ініціативи COVAX.

 

«Вважаю, що G20 має всі можливості для створення екстреної робочої групи для підготовки такого глобального плану вакцинації», — підкреслив він.

 

За словами генсека, такий план міг би об’єднати країни, компанії, міжнародні організації та фінансові установи, що володіють необхідними повноваженнями, науковою експертизою, виробничими і фінансовими потужностями.

 

Також, за його словами, до середини століття треба домогтися нульових викидів парникових газів в атмосферу.

 

«Країни, на частку яких припадає понад 65% викидів і більше 70% світової економіки, зобов’язалися до 2050 року домогтися нульових викидів парникових газів. Давайте розширимо цю коаліцію до 90% до листопадової кліматичної конференції в Глазго», — вказав генсек.

 

По-третє, Гутерріш закликав знизити геополітичну напруженість і зміцнити «дипломатію заради миру».

 

Він в черговий раз застеріг світ від ситуації, коли дві найбільші економіки (США і Китай) розділили б планету на дві протилежні частини — кожна зі своєю домінуючою валютою, торговими і фінансовими правилами, а також власним інтернетом і можливостями штучного інтелекту.

 

Він також знову закликав до глобального припинення вогню в збройних конфліктах.

 

По-четверте, генсек вказав на необхідність зміцнення багатостороннього підходу, солідарності і міжнародного співробітництва.

 

Напередодні Генсек ООН вказав причину аномальних морозів у США. За його словами, різке похолодання не спростовує глобальне потепління, оскільки саме воно призводить до коливань клімату.

 

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар