Гірше було тільки в СРСР. Преса про ультиматум РФ
25.4 C
Киев
11.08.2022
Новини світу

Гірше було тільки в СРСР. Преса про ультиматум РФ

Гірше було тільки в СРСР. Преса про ультиматум РФ

Яка відповідь Заходу Путіну

Світові ЗМІ аналізують реакцію Заходу на заяви Кремля про недопущення вступу України в НАТО.

 

Росія хоче гарантій від Заходу про невключення України в НАТО. Втім, у Кремлі надто забувають, що це справа України, куди вступати, а куди не вступати. НАТО не ведеться, а що думає західна преса про вимоги РФ?

 

 

New York Times

 

Американське видання констатує, що в НАТО дотрималися обіцянки тримати відкритим для України шлях до членства, бо дотепер Альянс ”сигналізує про підтримку України, навіть перед загрозою з боку Росії”. «На зустрічі із главою НАТО, яка відбулася 16 грудня, Президент України шукав гарантій безпеки й отримав нові запевнення, що його країна може, зрештою, приєднатися до військового альянсу, незважаючи на жорсткі заперечення сусідів-росіян», — пише NYT. Заяву Єнса Столтенберга видання оцінює як “недвозначний сигнал підтримки”, хоча наголошує, що він не давав зобов’язань із приводу військової допомоги Києву, про яку просила влада України.

 

 

 

 

Frankfurter Allgemeine Zeitung

 

Впливове німецьке видання пише, що ”Захід демонструє велику єдність у фундаментальному питанні”. «Від Вашингтона до Брюсселя Росію голосно і чітко застерігають від повторної зміни кордонів у Східній Європі», — констатує видання та нагадує, що така позиція дає превентивний ефект, адже під час попередніх криз Путін не раз міг заскочити Захід зненацька.

 

 

AP

 

AP констатує, що Захід розділено в питанні протидії Москві і передусім у питанні санкційного удару по Кремлю. Франція та Німеччина мають намір зачекати і висловлюють занепокоєння, що «після таких дій можуть бути напади, і вважають, що дипломатичне рішення може бути знайдено”.

 

Натомість близькі до Росії країни на сході ЄС вважають, що санкції можуть спрацювати найкраще як фактор стримування, тому їх треба запровадити негайно. Президент України хоче, щоб було накладено більше санкцій до, а не після будь-якого можливого вторгнення, але його прохання оминули увагою.

 

Тим часом президент Литви Ґітанас Науседа закликає ЄС, що не варто недооцінювати загрозу, яка є від нарощування військ РФ. Він вважає, що дії Москви вже наражають безпекову ситуацію в Європі на чи не найгірші ризики, які були із часів розпаду СРСР.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар