Глава ЄК відреагувала на наплив мігрантів у Литву
23.4 C
Киев
05.08.2021
Без рубрики

Глава ЄК відреагувала на наплив мігрантів у Литву

Глава ЄК відреагувала на наплив мігрантів у Литву

Урсула фон дер Ляйен пообіцяла більше допомоги Литві через Frontex і через бюро біженців

Напередодні співробітники Прикордонної служби Литви затримали ще 116 нелегальних мігрантів, які намагалися прорватися з боку Білорусі.

Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйен назвала наплив мігрантів у Литву через кордон з Білоруссю політично мотивованим. Про це повідомляє Delfi в суботу, 3 липня.

«Ми спостерігаємо певну модель, політично мотивовану модель. Єврокомісія і Євросоюз з вами в цей складний період», — заявила вона в Вільнюсі на спільній прес-конференції з президентом Литви Гітанасом Науседою і прем’єр-міністром Інгрідою Шимоніте.

Урсула фон дер Ляйен обіцяла більше допомоги Литві через Frontex і через бюро біженців.

«Що стосується фінансової допомоги, то ми розглядаємо це питання, для Литви передбачена загальна фінансова допомога з бюджету ЄС — 240 млн. євро. Однак це особлива ситуація, тому ми повинні думати і про незаплановані, термінові фонди, які в цьому можуть допомогти», — сказала Урсула фон дер Ляйен.

Вона наголосила, що турботи і проблеми Литви — це «турботи і проблеми» всієї Європи.

У свою чергу Науседа акцентував, що білоруський режим за допомогою мігрантів намагається чинити тиск не тільки на Литву, але і на ЄС.

Також стало відомо, що 2 липня на кордоні з Білоруссю співробітники Прикордонної служби Литви затримали ще 116 нелегальних мігрантів. Литовським військовим довелося застосовувати зброю і сльозогінний газ. Всього за два дні затримано 179 нелегалів.

Всього з початку року в Литву з Білорусі вже намагалися в’їхати 938 мігрантів, що майже в 12 разів більше, ніж за весь минулий рік. Напередодні уряд Литви ввів у країні режим екстреної ситуації через наплив мігрантів через Білорусь.

Нагадаємо, в Литві обговорюють побудову паркану на кордоні з Білоруссю. Розглядаються різні варіанти: одиночний паркан, подвійний, з колючим дротом або сигналізацією. При цьому вздовж усього кордону встановити паркан не вийде через природний рельєф. Зараз паркан встановлений на 78 км кордону, протяжність якого 678, 8 км.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар