Глава МВФ попередила про уповільнення економічного зростання Китаю
24.3 C
Киев
19.08.2022
Новини світу

Глава МВФ попередила про уповільнення економічного зростання Китаю

Глава МВФ попередила про уповільнення економічного зростання Китаю

Фото: dw.com Економіка Китаю сповільнила зростання

Крісталіна Георгієва вказала на зниження динаміки зростання економіки КНР, що впливає і на світову економіку. Очікується, що у 2022 році зростання сповільниться із восьми до 5,6 відсотка.

Економічні показники Китаю викликають занепокоєння директора-розпорядника Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крісталіни Георгієвої, повідомляє у вівторок, 7 грудня, DW.

«КНР змогла досягти помітного відновлення (економіки. — ред.), але динаміка її зростання явно сповільнилася», — заявила Георгієва під час віртуальної зустрічі з прем’єром Держради Китаю Лі Кецянем.

Оскільки Пекін є важливим фактором для світової економіки, «енергійні заходи підтримки якісного зростання допоможуть не тільки Китаю, а й усьому світу», зазначила Георгієва. Глава МВФ закликала Китай та США знову активніше співпрацювати та зміцнювати систему міжнародної торгівлі.

У жовтні МВФ знизила прогноз зростання китайської економіки до 8 відсотків у поточному та 5,6 відсотка наступного року. Аналітики фонду пов’язують це з кризою ринку нерухомості, цінами на вугілля та нестачею енергоресурсів.

У Китаї також скоригували економічний прогноз. Під час консультацій у політбюро Компартії КНР у вівторок, 7 грудня, було запропоновано знизити його до показника «понад п’ять відсотків» у 2022 році. Причина — пандемія, що триває, і високі ціни на сировину.

Раніше повідомлялося, що США стурбовані темпами космічних програм Китаю. Наголошувалося, що Китай розвиває свої космічні можливості «вдвічі швидше», ніж Сполучені Штати.

Ринок зброї. Пандемія бізнесу не завада

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар