10.6 C
Киев
12.04.2021
Новини світу

Глави МЗС Естонії і РФ вперше за п’ять років провели переговори

Глави МЗС Естонії і РФ вперше за п'ять років провели переговори

Глави МЗС Естонії і Росії провели переговори вперше за п’ять років

Сторони обговорили нератифіковані прикордонні угоди між країнами, а також ситуацію в Україні.

Глава МЗС Естонії Єва-Марія Лійметс обговорила зі своїм російським колегою Сергієм Лавровим нератифіковані прикордонні угоди між країнами і ситуацію в Україні. Про це повідомляє Euractiv в понеділок, 12 квітня.

Міністри провели 20-хвилинну телефонну розмову — першу за п’ять років. Лійметс висловила стурбованість щодо військової ескалації в Україні і навколо неї, закликавши Росію дотримуватися міжнародних зобов’язань і поважати територіальну цілісність і права людини. Хоча російсько-естонська угода про кордон залишається в глухому куті, Лійметс висловила бажання Естонії рухатися вперед з ратифікацією.

У свою чергу Лавров заявив, що хоче скасувати згадки про Тартуський договір, підписаний в 1920 році незалежною Естонією і більшовицькою Росією. Договір передбачав, що деякі райони, які зараз розташовані на території Росії, значаться на стороні кордону Естонії. Таким чином якби було прийнято делімітації кордону за договором, Росія займе близько 5% території Естонії.

Зазначимо, що деякі політики вже описали дискусію як два окремих монологи. Наприклад, естонський депутат Марко Міхкельсон заявив, що дзвінок міністрів є більше способом познайомитися, додавши, що важливо лише те, що розмова почалася.

Нагадаємо, що раніше Україна ініціювала термінове засідання з НАТО. Міністр закордонних справ України Кулеба завтра в Брюсселі проведе зустріч зі Столтенбергом, щоб обговорити військову активність Росії.

З’явилося відео з військового табору РФ біля Воронежа

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар