Глави МЗС G7 чекають від України прогресу у реформах та боротьбі з корупцією
18.9 C
Киев
17.06.2021
Новини світу

Глави МЗС G7 чекають від України прогресу у реформах та боротьбі з корупцією

Глави МЗС G7 чекають від України прогресу у реформах та боротьбі з корупцією

Члени Великої сімки

Міністри також закликали РФ до деескалації та зажадали від Кремля дотримуватися зобов’язань щодо Мінських угод.

Міністри закордонних справ країн Великої сімки (G7), в яку входять глави МЗС Великобританії, Італії, Канади, США, Франції, Німеччини та Японії, закликали керівництво України забезпечити «подальший прогрес» у проведенні реформ, зміцненні демократії та в боротьбі з корупцією, пише Інтерфакс-Україна.

«Ми підтримуємо зусилля зі зміцнення української демократії та інституцій, закликаємо Україну забезпечити подальший прогрес в плані реформ, наприклад з верховенства права, судової реформи, корпоративного управління, а також в сфері боротьби з корупцією, зміцнення демократії і просування економічного зростання, виконувати свої зобов’язання перед міжнародними донорами, партнерами і своїми громадянами», — йдеться в комюніке за підсумками зустрічі міністрів закордонних справ і розвитку країн G7 в Лондоні в середу, 5 травня.

Також глави відомств висловили повну довіру групі послів країн G7 в Україні та наголосили їхню роль у моніторингу та підтримці реалізації реформ.

Крім цього, міністри закликали РФ до деескалації ситуації на кордонах України та в анексованому Криму.

«Вкрай важливо, щоб Москва зараз повністю вивела свої війська і зробила необхідні кроки для зниження напруженості», — наголосили глави МЗС.

Крім того, вони висловили стурбованість діями Росії щодо блокування доступу до деяких районах Чорного моря і перешкоджання доступу до українських портів в Азовському морі.

Глави МЗС закликали РФ дотримуватися своїх зобов’язань щодо Мінських угод.

«Ми засуджуємо тимчасову окупацію Росією Автономної Республіки Крим та міста Севастополя… Ми засуджуємо порушення прав людини на півострові, особливо кримських татар», — наголошується в документі.

Опублікований підсумковий документ щодо зустрічі G7

Також повідомлялося, що головними темами саміту G7 стали Росія і Китай. Міністри закордонних справ Великої сімки провели зустріч вперше за два роки. Три години з п’яти присвятили РФ і КНР.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар