Голова КСУ: НАБУ сформоване неправильно
27.3 C
Киев
25.07.2021
Без рубрики

Голова КСУ: НАБУ сформоване неправильно

Голова КСУ: НАБУ сформоване неправильно

Глава КСУ Олександр Тупицький
Конституційний суд України

Втім, правові оцінки за такої резонансної справи зробить судова система

При створенні Національного антикорупційного бюро були допущені елементи неконституційності. Про це голова Конституційного суду України Олександр Тупицький заявив під час брифінгу, який транслював телеканал ZIK.

«По НАБУ, якби ми не дали ці три місяці, то зник би з моменту оголошення рішення сам орган, тому що він сформований неправильно. НАЗК сформоване конституційно, у конституційний спосіб, Новіков призначений у конституційний спосіб, але методика і декілька законів – є елементи неконституційності, на що і вказав Конституційний суд», — сказав він.

За його словами, правові оцінки за такої резонансної справи зробить судова система, Національна асоціація адвокатів або всі правники.

«Хтось із правників по-іншому буде думати. Два юристи – три думки, ну, і в цьому випадку буде. Але з усієї маси, тому що справа набрала великого резонансу, ми зрозуміємо, як юридичне суспільство – юридичне суспільство – оцінює рішення КСУ.

Ми направимо правову експертизу за кордон, ну, щоб не вплинули на це, і отримаємо там, а потім подивимося. Це незалежно від того, чи у вівторок прийме парламент рішення чи не прийме рішення, все одно це буде відбуватися», — сказав Тупицький.

Новини за темою: Під будівлею КСУ у Києві проходить акція протесту: Поліція посилила охорону кварталу

Нагадаємо, раніше Конституційний суд України скасував право Національного агентства з питань запобігання корупції перевіряти декларації та виявляти конфлікт інтересів. 

Пізніше у НАЗК заявили, що закривають реєстр електронних декларацій на виконання рішення Конституційного суду. 

У КСУ пояснили, що скасували електронне декларування, щоб захистити суддів від тиску на них органами виконавчої влади. Суд не міг виділити у своєму рішенні право не перевіряти декларації тільки суддів, тому скасував цю норму для всіх категорій чиновників.

Ввечері у четвер, 29 жовтня, Кабінет міністрів України прийняв рішення зобов’язати НАЗК відновити доступ громадянам до реєстру е-декларацій чиновників. 

Крім того, президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт, згідно з яким повинні припинитися повноваження всіх суддів Конституційного суду Україна. На що голова КСУ заявив, що це має ознаки конституційного перевороту в країні.

Також напередодні стало відомо, що Державне бюро розслідувань викликало голову Конституційного суду України Олександра Тупицького для допиту, який запланований на 2 листопада. У свою чергу він заявив, що не має наміру йти на допит в ДБР оскільки фактично не є свідком, раз йому інкримінують кримінальний злочин.

Источник

Залишити коментар