"Гра з вогнем": Лавров про вступ України в НАТО
15.8 C
Киев
28.09.2022
Новини світу

«Гра з вогнем»: Лавров про вступ України в НАТО

"Гра з вогнем": Лавров про вступ України в НАТО

Сергій Лавров

Вступ України і Грузії в НАТО підриває безпеку Європейського Союзу, переконаний російський глава МЗС.

 

Обіцянка НАТО для України і Грузії про вступ в Альянс є міною, закладеною в основі конструкції європейської безпеки. Про це заявив міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров.

 

«Рішення Бухарестського саміту НАТО із квітня 2008 року, що «Грузія та Україна стануть членами НАТО», — міна в підвалинах конструкції європейської безпеки. Одного разу — в серпні 2008 року — вже «рвонуло», коли Саакашвілі в ейфорії від НАТО-перспективи зважився на авантюру, яка обернулася найтяжчими наслідками для самої Грузії та довела ситуацію у сфері безпеки в Європі до небезпечної межі», — сказав глава російського МЗС на 28-му засіданні Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ.

 

Він назвав «грою з вогнем» тези, що Росії не належить право висловлювати іншим країнам позицію про неприпустимість розширення НАТО.

 

«Хочу, щоб було гранично зрозуміло: перетворення наших країн-сусідів на плацдарм протистояння з Росією, розгортання сил НАТО в безпосередній близькості до стратегічно важливих для нашої безпеки районів є категорично неприйнятним», — заявив Лавров.

 

Лавров та Блінкен обговорили українське питання

 

Нагадаємо, напередодні стало відомо, що РФ має намір запропонувати ухвалити пакт про європейську безпеку, який обмежуватиме розширення НАТО на схід. РФ «не може миритися з новими військовими загрозами, що виникають на її кордонах», заявив Лавров.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар