Громадяни Чилі підтримали реформу конституції
24.4 C
Киев
25.07.2021
Без рубрики

Громадяни Чилі підтримали реформу конституції

Громадяни Чилі підтримали реформу конституції

Фото: Reuters Прихильники зміни конституції святкують перемогу на референдумі

Майже 80 відсотків чилійців підтримали ініціативу про створення Конституційного конвенту. Це — збори громадян, які мають розробити проект нової конституції Чилі.

У Чилі переважна більшість виборців підтримали розробку нової конституції, яка замінить чинний основний закон, ухвалений ще за часів диктатури генерала Августо Піночета. Згідно з попередніми даними, близько 78 відсотків чилійців підтримали відповідну ініціативу Apruebo («Я схвалюю») на голосуванні у неділю, 25 жовтня.

Ще майже 79 відсотків виборців проголосували за формування нового органу — Convencion Costitucional (Конституційний конвент). Це — збори громадян, які мають розробити проект нової конституції Чилі. Усіх 155 членів конвенту повинні обрати шляхом голосування у квітні 2021 року.

Замість конституції часів Піночета

Консервативний президент Чилі Себастьян Піньєра, який погодився на проведення референдуму після хвилі масових протестів, заявив: «Цей референдум — не кінець, а початок шляху, який ми повинні пройти всі разом, щоб отримати для Чилі нову конституцію», цитує агентство новин AP. Він назвав голосування тріумфом для чилійців, які люблять демократію, єдність і мир.

«США на черзі». Чому протестують багаті міста

Виборці сподіваються, що нова конституція посилить соціальну роль держави, зокрема, у сферах охорони здоров’я, освіти, пенсійного забезпечення та прав корінних народів.

Джерело: Українська служба DW

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар