ХАМАС погрожує бомбити Ізраїль місяцями
23.7 C
Киев
25.06.2021
Новини світу

ХАМАС погрожує бомбити Ізраїль місяцями

ХАМАС погрожує бомбити Ізраїль місяцями

ХАМАС випустив по Ізраїлю вже більше 2,8 тисячі ракет

З 10 травня із сектора Газа по Ізраїлю випустили більше 2,8 тисячі ракет. Радикали кажуть, що можуть продовжувати півроку.

 

Радикали палестинського руху ХАМАС заявляють про готовність продовжувати обстріл території Ізраїлю протягом шести місяців, повідомляє в суботу, 15 травня, палестинська радіостанція Donia Al-Watan.

 

«Ми готові наносити удари по Тель-Авіву протягом шести місяців», — заявив представник бойового крила ХАМАС «Бригади Іззеддіна аль-Кассама» Абу Обейді.

 

У свою чергу, в Міноборони Ізраїлю також не розраховують на швидке припинення бойових дій.

 

«Ми дуже потужно відповіли на обстріл. Нас вражає те, чого досягла наша армія. Але ми тільки в середині шляху. Попереду нас чекає дуже важка ніч», — сказав представник ізраїльської армії генерал Хідаят Зільберман в інтерв’ю порталу Ynet, додавши, що до перемир’я ще далеко.

 

Він зазначив, що з першого дня армія завдавала ударів по найбільш високопоставлених представниках радикалів у Газі.

 

Як повідомив представник Армії оборони Ізраїлю Джонатан Конрікус, з 10 травня із сектора Газа випустили по Ізраїлю більше 2,8 тисячі ракет.

 

«З початку обстрілів по Ізраїлю випущено більше 2800 ракет. 430 з них впали на території Гази, заподіяли там збитки і призвели до жертв і постраждалих. Армія у свою чергу вразила 672 військові цілі в секторі. У результаті наших ударів по Газі були вражені заводи з виробництва ракет, склади, підземні тунельні комплекси, які важливі для ХАМАС для атак на Ізраїль. За цей час ми ліквідували 75 ворогів із числа оперативників-радикалів, які безпосередньо залучені в атаки на нас», — повідомив Конрікус, уточнивши, що це попередні підрахунки.

 

Також він повідомив, що система ПРО Залізний купол «відбиває понад 90% ракет із Гази.

 

Водночас телеканал Аль-Арабія з посиланням на джерела публікує запропонований Єгиптом план перемир’я. За даними видання, він містить пункти про заморожування будівництва єврейських поселень на палестинських територіях, припинення знесення палестинських будинків і виселення палестинських сімей у східному Єрусалимі.

 

Крім того, єгипетська пропозиція щодо перемир’я містить вимогу поважати мусульманські і християнські святині в Єрусалимі і припинити довільні арешти та насильство проти палестинців з боку військових. Також у плані йдеться про припинення запуску ракет палестинськими рухами із сектора Газа.

 

При цьому ізраїльське радіо Kan повідомляє, що ніякі переговори про припинення вогню в секторі Газа зараз не ведуться.

 

Раніше в ХАМАС заявили, що припинять збройне протистояння, якщо ізраїльська влада відмовиться від ідеї виселення арабів з їхніх будинків у Єрусалимі і звільнить затриманих під час протестів осіб. Ізраїль умови перемир’я відкинув.

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар