Я б не поспішав із висновками, що голоси за законопроєкт Зеленського про відставку КСУ у "Слуги народу" є, – Дубінський
13.5 C
Киев
06.05.2021
Політика

Я б не поспішав із висновками, що голоси за законопроєкт Зеленського про відставку КСУ у «Слуги народу» є, – Дубінський

Я б не поспішав із висновками, що голоси за законопроєкт Зеленського про відставку КСУ у "Слуги народу" є, – Дубінський


Фото з відкритих джерел

Будуть ще обговорюватися і альтернативні законопроєкти

Не варто поспішати з висновками, що у фракції «Слуга народу» буде достатньо голосів, аби підтримати у першому читанні законопроєкт президента Володимира Зеленського, згідно з яким повинні припинитися повноваження всіх суддів Конституційного суду України.

Про це під час брифінгу, який транслював телеканал ZIK, заявив народний депутат від «Слуги народу» Олександр Дубінський.

Дубінський зауважив, що президент Володимир Зеленський взяв участь у засіданні фракції «Слуга народу» і висловив свою позицію щодо звільнення суддів Конституційного суду. Також зі слів нардепа, це питання обговорювалося з Арахамією, Стефанчуком, Качурою та ще декількома нардепа до засідання фракції.

Окрім цього парламентар відповів на питання журналістів, чи знайдеться у Слузі народу потрібна кількість голосів за законопроєкт Зеленського, згідно з яким повинні припинитися повноваження всіх суддів Конституційного суду України:

«Я думаю, що будуть ще обговорюватися і альтернативні законопроєкти, і буде обговорюватися винесення цього законопроєкту в зал. Тобто я не поспішав би з фіксацією оцінки, що голоси є на даний законопроєкт «, – сказав Дубінський.

Разом з тим він додав, що градус напруження стосовно ситуації з відставкою КСУ дещо зменшився і парламент перейшов у формат дискусії.

Новини за темою: «Опозиційна платформа — За життя»: Звернення Зеленського до «слуг народу» з вимогою розпустити КСУ — узурпація влади

Нагадаємо, минулого тижня, 28 жовтня, Конституційний суд України скасував право Національного агентства з питань запобігання корупції перевіряти декларації та виявляти конфлікт інтересів. 

Пізніше у НАЗК заявили, що закривають реєстр електронних декларацій на виконання рішення Конституційного суду. 

У Конституційному суді України пояснили, що скасували електронне декларування, щоб захистити суддів від тиску на них органами виконавчої влади. КСУ не міг виділити у своєму рішенні право не перевіряти декларації тільки суддів, тому скасував цю норму для всіх категорій чиновників.

Ввечері у четвер, 29 жовтня, Кабінет міністрів України прийняв рішення зобов’язати НАЗК відновити доступ громадянам до реєстру е-декларацій чиновників.

Того ж дня, президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт, згідно з яким повинні припинитися повноваження всіх суддів Конституційного суду України. За словами президента, рішення КСУ про неконституційність кримінальної відповідальності за недостовірне декларування «нікчемне» і ухвалене в умовах реального конфлікту інтересів.

Источник

Залишити коментар