13.4 C
Киев
07.06.2021
Новини світу

Я без вагань відповім: Байден про зустріч з Путіним

Я без вагань відповім: Байден про зустріч з Путіним

Джо Байдену належить перша зарубіжна поїздка в ролі лідера США

Зустріч Байдена і Путіна відбудеться в Женеві 16 червня. Лідер США має намір, зокрема, говорити про агресію в Україні.

Президент США Джо Байден на зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним має намір обговорити питання європейської безпеки і недоторканність суверенітету США. Про це глава Білого дому написав у своїй колонці для The Washington Post.

Він наголосив, що йому належить його перша зарубіжна поїздка в ролі лідера США, під час якої він зустрінеться з главами G7, керівництвом ЄС і з союзниками щодо НАТО.

Зустріч з Путіним відбудеться в швейцарській Женеві 16 червня вже після всіх запланованих зустрічей.

«Ми єдині у відповіді на російські виклики європейської безпеки, починаючи з агресії в Україні. Не буде ніяких сумнівів у рішучості Сполучених Штатів захищати наші національні цінності, невіддільні від наших інтересів», — зауважив Джо Байден.

Він додав, що під час телефонної розмови з президентом РФ він заявив, що США не шукають конфлікту.

«Ми хочемо стабільних і передбачуваних відносин, де зможемо працювати з Росією в таких питаннях як стратегічна стабільність і контроль над озброєннями. Ось чому я невідкладно розширив договір СНО-III (двосторонній договір щодо взаємного скорочення арсеналів розгорнутих стратегічних ядерних озброєнь, — ред.) на п’ять років», — вказав президент США.

При цьому він наголосив, що будуть серйозні наслідки за дії, що порушують суверенітет Сполучених Штатів, включаючи втручання у вибори глави держави.

«І президент Путін знає, що я без вагань відповім на шкідливу активність в майбутньому. Коли ми зустрінемося, я знову підкреслю прихильність США, Європи і подібних демократій захищати права і гідність людини», — резюмував Байден.

У США назвали теми переговорів Байдена і Путіна

Додамо, у Байдена опублікували графік його турне в Європу. В рамках європейського турне має намір відвідати три країни, взяти участь в декількох самітах і провести низку зустрічей.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар