5.1 C
Киев
28.03.2021
Новини світу

Як живе Ухань через рік після локдауну: фото

Як живе Ухань через рік після локдауну: фото

Ухань через рік після локдауну

Міжнародна команда вчених приступила до вивчення об’єктів, пов’язаних з першим спалахом коронавірусу.

 

Міжнародна команда вчених під егідою Всесвітньої організації охорони здоров’я, яка раніше прибула в китайський Ухань для встановлення причин поширення коронавірусу, вийшла з режиму карантину і приступила до розслідування. Корреспондент.net розповідає подробиці. 

 

 

Під наглядом

 

Команда експертів із провідних держав світу, включаючи США, Великобританію, Німеччину, Японію і Росію, більше двох тижнів тому прибула в китайське місто Ухань, де наприкінці 2019 року було виявлено перший випадок зараження коронавірусом SARS-CoV-2.

 

Мета місії — спільно з китайськими колегами встановити джерело походження вірусу.

 

З огляду на те, що звинувачення на адресу Пекіна в спробі приховати інформацію про це стали каталізатором протистояння США і Китаю, розділивши світ на два табори, місія ВООЗ стане першою реальною можливістю об’єднати міжнародні зусилля в боротьбі з коронавірусом, припинивши пошук правих і винуватих.

 

Влада Китаю, в свою чергу, закликає експертів ВООЗ працювати неупереджено і без політичного втручання. Пекін вважає, що влада деяких країн прагне надати роботі експертів політичний підтекст.

 

При цьому вони далеко не відразу погодилися впускати експертів. Переговори між ВООЗ і Пекіном про проведення в КНР досліджень на тему походження коронавірусу почалися кілька місяців тому, проте просувалися дуже повільно.

 

До цього, 5 січня, генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреісус повідомив, що Китай в останню хвилину відмовив співробітникам Організації у в’їзді. Двоє з них до того моменту вже вирушили в дорогу і змушені були перервати відрядження. Один з них повернувся додому, інший тимчасово зупинився в третій країні.

 

Китай пояснив затримку відсутністю у експертів ВООЗ деяких документів, а також складнощами, пов’язаними з підготовкою до прийому делегації.

 

Більш того, іноземців у всіх поїздках будуть супроводжувати китайські вчені та офіційні особи.

 

Згідно з конфіденційними документами, отриманими газетою New York Times, ВООЗ погодилася з тим, що ключові частини розслідування (перші пацієнти і роль ринку морепродуктів) будуть виконуватися китайською стороною.

 

Напередодні США заявили, що розслідування має бути ґрунтовним, а його висновки гранично ясними. Прес-секретар Білого дому Джен Псакі висловила сумніви в достовірності інформації, що надається, як вона висловилася, «деякими джерелами в Китаї».

 

«Ми повинні підготуватися до того, щоб використовувати інформацію, зібрану і проаналізовану нашим розвідувальним співтовариством, а також продовжувати працювати з нашими союзниками, щоб одного разу оцінити достовірність звіту про розслідування», — додала Псакі.

 

Китайська влада все частіше поширює інформацію про те, що SARS-CoV-2 існував в інших країнах ще до того, як було виявлено в КНР. В якості одного з доказів цієї теорії китайські експерти посилаються на наявність слідів вірусу на заморожених продуктах.

 

28 січня міжнародні експерти вийшли з двотижневого карантину, які вони провели в готелі, і приступили до розслідування.

 

Як живе Ухань через рік після локдауну: фото

Експерти ВООЗ в китайському готелі // EPA

 

Весь цей час експерти, яких налічується 13 осіб, спілкувалися з китайськими колегами по відеозв’язку. Поки неясно, чи будуть вони допущені на всі заплановані об’єкти.

 

У першу чергу вони розраховують відвідати низку лабораторій, де проводилися перші аналізи, і ринок морепродуктів, який часто називають першим осередком поширення інфекції, що отримала назву COVID-19.

 

Фахівці ВООЗ відразу після виходу з карантину відвідали дві лікарні в Ухані, де лікували перших пацієнтів з коронавірусною інфекцією.

 

Як живе Ухань через рік після локдауну: фото

EPA 

 

Перший випадок коронавірусу був, імовірно, виявлений 17 листопада 2019 року. Більшість вчених вважають, що COVID-19 — вірус зоонозного походження.

 

Передбачається, що він міг передатися людині від летючих мишей, проте неясно, яка тварина стала посередником між кажанами і людиною при передачі вірусу.

 

Найвірогіднішим претендентом вважається панголін, який славиться своїм ніжним м’ясом, а його луска високо цінується в китайській народній медицині.

 

Вважається, що вірус зародився на ринку морепродуктів, де також продається м’ясо екзотичних тварин, в тому числі кажанів і панголінів.

 

31 січня стало відомо, що фахівці у сфері вірусології, безпеки харчових продуктів та епідеміології побували на одному з найбільших у місті ринку Baishazhou, де продають свіже м’ясо, рибу і морепродукти, який вважають джерелом COVID-19.

 

Як живе Ухань через рік після локдауну: фото

Експерти ВООЗ на ринку в Ухані // AP

 

Нагадаємо, рік тому, 23 січня, 11-мільйонний Ухань у Центральному Китаї був ізольований на 76 днів через спалах COVID-19.

 

В Ухані люди гуляють по торгових вулицях, виїжджають з міста, ходять за покупками і обідають у ресторанах, але ж рік тому місто було закрите на жорсткий карантин. Крім масок, які носити необов’язково, майже ніщо не нагадує про пандемію.

 

Більш як 3,8 тисячім осіб померли через коронавірус в Ухані, що становить майже 90 відсотків офіційних випадків смерті від COVID-19 по всій країні.

 

Сьогодні деякі жителі міста дивуються з того, що їхнє місто, яке вважалося найнебезпечнішим місцем через пандемію, можна назвати одним з найбезпечніших.

 

Вже 19 березня 2020 року в Ухані вперше не було зафіксовано нових випадків захворювання, а з травня тут тримається нульовий приріст і по сей день.

 

Як зараз виглядає Ухань:

 

 

 

Жителі Уханю, як і жителі інших міст КНР, отримують «код здоров’я». Він присвоюється після реєстрації в месенджері WeChat, зазначення персональних даних і інформації про переміщення протягом кількох тижнів.

 

Програма генерує персональний QR-код на основі інформації і визначає, чи була людина в небезпечних районах і чи могла контактувати з інфікованими.

 

Код може бути зеленим, що дозволяє вільно переміщатися, жовтим, що відсиляє на тижневу самоізоляцію, і червоним, що передбачає карантин на два тижні.

 

Код автоматично оновлюється щодня, а при відвідуванні громадських місць його можуть попросити відсканувати для доповнення історії переміщень.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар