Якщо не зупинимо хаос КСУ, отримаємо протистояння на вулицях: Зеленський звернувся до фракції "Слуга народу"
13.3 C
Киев
26.09.2022
Політика

Якщо не зупинимо хаос КСУ, отримаємо протистояння на вулицях: Зеленський звернувся до фракції «Слуга народу»

Якщо не зупинимо хаос КСУ, отримаємо протистояння на вулицях: Зеленський звернувся до фракції "Слуга народу"

Володимир Зеленський
Офіс президента України

За його словами, «дивна» поведінка суддів Конституційного Суду в лічені години поставила країну на грань катастрофи

Президент Володимир Зеленський звернувся до депутатів від фракції «Слуга народу» із закликом об’єднатися та підтримати його пропозиції щодо відновлення справедливості та законності в країні після останніх рішень Конституційного Cуду. Про це він зазначив в аудіозверненні, передає Укрінформ.

«Історія не судить переможців. І якщо я вирішу, що шлях розв’язання кризи можливе тільки через запропонований закон – треба обов’язково підтримати. Якщо ми знайдемо інший, менш конфліктний шлях, буде інше рішення. Але поки можу сказати тільки одне: останнє рішення Конституційного суду, ці скандальні скасування фундаментальних законів – прямий і швидкий шлях до кровопролиття. І якщо той хаос, який творить Конституційний суд за гроші, ми не зупинимо, тоді отримаємо протистояння на вулицях. І, до речі, ця відповідь суспільства буде жорсткою, але справедливою. Чи готові ми поставити на кон смерть країни?! А якщо ні, то разом беремо на себе відповідальність і разом відновлюємо справедливість і законність», — сказав Зеленський.

За словами президента, «дивна» поведінка суддів Конституційного Суду в лічені години поставила країну на грань катастрофи.

«Або країна знову буде втягнута в кривавий хаос, або держава як система прозорих правил і домовленостей припинить своє існування, аби ми нарешті станемо дійсно потужною політичною силою і скажемо своє вагоме слово: «Ні! Ні брехні!». Скажу відверто, сьогодні мене особисто і кожного з вас чекає дійсно вирішальний бій проти всього того, що повинно піти, зникнути, розчинитися в історії, того, що не повинно заважати простим людям жити по справедливості», — звернувся Зеленський до депутатів «СН».

Також Зеленський не виключив, що депутатів від «Слуги народу» намагатимуться «активно зараз розгойдувати, пропонувати багаті привілеї, спокушати грошима зв’язками, змовами», та додав, що «ламати і спокушати вас будуть навіть деякі депутати з нашої фракції».

Разом із тим, він закликав фракцію «Слуга народу» показати свою єдність, показати себе «партією, яка вміє битися за своє ім’я і нову політику».

«За підсумками сьогоднішніх ваших рішень, голосувань, будемо приймати глобальні рішення, спробуємо жорстко перезавантажити всю систему, тому що час розмов закінчився, закінчився час умовлянь і м’якості, потрібно вжити жорстких рішень по Конституційному суду», — зауважив Зеленський.

Він додав, що звернувся до депутатів у такому форматі, бо немає часу поспілкуватися із кожним окремо.

«У житті іноді буває час, коли потрібно робити складний, але обов’язковий вибір, коли не можна відсидітися десь за спинами або зробити вигляд, що мене це не стосується», — сказав глава держави.

Він резюмував, що сьогодні йде «бій не проти КС, але за імідж України, за її репутацію, за незворотність дійсно важливих змін, за неповернення до вчорашнього дня».

Нагадаємо, минулого тижня Конституційний суд України скасував право Національного агентства з питань запобігання корупції перевіряти декларації і виявляти конфлікт інтересів. 

Пізніше у НАЗК заявили, що закривають реєстр електронних декларацій на виконання рішення Конституційного суду. 

У Конституційному суді України пояснили, що скасували електронне декларування, щоб захистити суддів від тиску на них органами виконавчої влади. КСУ не міг виділити у своєму рішенні право не перевіряти декларації тільки суддів, тому скасував цю норму для всіх категорій чиновників.

Ввечері у четвер, 29 жовтня, Кабінет міністрів України прийняв рішення зобов’язати НАЗК відновити доступ громадянам до реєстру е-декларацій чиновників.

29 жовтня президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт, згідно з яким повинні припинитися повноваження всіх суддів Конституційного суду України. За словами президента, рішення КСУ про неконституційність кримінальної відповідальності за недостовірне декларування «нікчемне» і ухвалене в умовах реального конфлікту інтересів.

Источник

Залишити коментар