Якщо президент не відкличе проєкт закону про КСУ, він підставить ВРУ і зруйнує судову систему, – Добкін
27.5 C
Киев
25.07.2021
Без рубрики

Якщо президент не відкличе проєкт закону про КСУ, він підставить ВРУ і зруйнує судову систему, – Добкін

Якщо президент не відкличе проєкт закону про КСУ, він підставить ВРУ і зруйнує судову систему, – Добкін

Михайло Добкін
Скріншот відео

Політик застеріг від серйозної затяжної політичної кризи в Україні

Якщо президент України Володимир Зеленський не відкличе проєкт закону про припинення повноважень суддів Конституційного суду України, він підставить Верховну Раду України і зруйнує судову систему в країні.

Про це в ефірі ток-шоу «15» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України IV та VIII скликань Михайло Добкін.

Гість студії прокоментував президентський законопроєкт, який визначений як невідкладний, про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства, зауваживши, що очільник держави мав би відкликати його з парламенту.

«КСУ, його права, обов’язки прописані в Конституції України. Жодним рішенням ВРУ, жодним указом президента неможливо скасувати рішення і визнати його нікчемним, якщо діяти за законом. Якщо діяти, виходячи з революційної доцільності чи політичної доцільності, можна робити все, що завгодно, але потрібно прораховувати наслідки, до чого це призведе», – сказав політик.

Михайло Добкін наголосив: «Я вважаю, що якщо президент зараз не одумається і не відкличе свій законопроєкт з ВРУ, він підставить, по-перше, а) вищий законодавчий орган, який може здуру проголосувати; б) він зруйнує, в принципі, судову систему влади в країні, тому що інші судді, бачачи, що роблять з КСУ, будуть розуміти, що можуть зробити з ними. І тоді чиновники на місцях, в центрі будуть цим користуватися і тиснути на суддів, і рішення будуть неправосудні, рішення будуть ухвалюватися в примусовому порядку».

Гість студії застеріг від серйозної затяжної політичної кризи, яка може виникнути в нашій країні.

«Якщо президент не спробує вийти з найменшими втратами – а без втрат вже не вийти, репутаційні втрати вже очевидні у влади, – з цієї ситуації, то це може привести до дуже серйозної затяжної політичної кризи в нашій країні, переможцем з якої вийдуть ті сили, які чекають такої ситуації, які в такому середовищі максимально набирають вагу, які насичуються виключно негативом і які абсолютно контрпродуктивні», – сказав Михайло Добкін.

Нагадаємо, 29 жовтня президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт, згідно з яким повинні припинитися повноваження всіх суддів Конституційного суду України. За словами президента, рішення КСУ про неконституційність кримінальної відповідальності за недостовірне декларування «нікчемне» і ухвалене в умовах реального конфлікту інтересів.

Натомість голова Конституційного суду України Олександр Тупицький вважає законопроєкт президента Володимира Зеленського щодо перезавантаження КСУ конституційним переворотом.

Як повідомляли раніше, Конституційний суд України скасував право Національного агентства з питань запобігання корупції перевіряти декларації і виявляти конфлікт інтересів. 

Пізніше у НАЗК заявили, що закривають реєстр електронних декларацій на виконання рішення Конституційного суду. 

А напередодні Кабінет міністрів України опублікував розпорядження № 1363-р від 29 жовтня «Деякі питання діяльності Національного агентства з питань запобігання корупції», яке передбачає відновлення доступу до публічної частини системи електронного декларування.

Источник

Залишити коментар