ЄC різко прискорив роботу над можливими санкціями проти РФ - Кулеба
-0.4 C
Киев
22.01.2022
Новини світу

ЄC різко прискорив роботу над можливими санкціями проти РФ — Кулеба

ЄC різко прискорив роботу над можливими санкціями проти РФ - Кулеба

Глава МЗС України Дмитро Кулеба

Глава МЗС України розповів про великі зміни у політиці європейських партнерів щодо російської агресії.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що наразі робота над можливими санкціями ЄС проти РФ у разі розширення російської агресії проти України йде дуже високими темпами. Про це глава МЗС сказав напередодні увечері в ефірі ICTV.

За його словами, нарощування темпів у цьому питанні відбулося останніми днями.

«Два тижні тому в Брюсселі я лише в буквальному сенсі всіх трусив і говорив: «Сідайте і говоріть про санкції, саме що, коли». Це ж серйозні речі, і вони вимагають узгодження за лінією фінансистів, тому що йдеться про дуже конкретні інструменти. Зараз, коли я маю з тими самими людьми розмови вже в Ризі, у Швеції, через два тижні, вже вони просунулися дуже далеко в обговоренні цих санкцій, тобто робота йде дуже високим темпом, і зараз уже краще трансатлантична єдність працює, ніж вона працювала у 2014 році», — сказав Кулеба.

При цьому міністр додав, що закликав США у разі, якщо вони будуть готові на жорсткіші санкції, ніж ЄС, застосовувати їх незалежно від Брюсселя.

«Коли я був у Вашингтоні, де ми проводили засідання Комісії стратегічного партнерства і підписали нову Хартію стратегічного партнерства, я чітко сказав американським колегам, що: «Шановні колеги, ми вітаємо координацію між вами та ЄС санкційної політики, але якщо ви будете готові на більш жорсткі санкції, а ЄС не буде на них готовий, то краще вже застосовуйте свої санкції, ніж знижувати рівень тиску заради цієї трансатлантичної єдності», — сказав Кулеба, додавши, що це, безумовно, тест.

Нагадаємо, лідери Великобританії, Італії, США, Франції та Німеччини обговорили відносини між Російською Федерацією та Україною. Вони виступили за поновлення переговорів у нормандському форматі.

Також повідомлялося, що прем’єр-міністра Британії Борис Джонсон пообіцяв зробити все можливе, щоб запобігти будь-якій російській агресії щодо України.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар