ЄС і США стурбовані повідомленнями про страти колишніх силовиків в Афганістані
-1.4 C
Киев
18.01.2022
Новини світу

ЄС і США стурбовані повідомленнями про страти колишніх силовиків в Афганістані

ЄС і США стурбовані повідомленнями про страти колишніх силовиків в Афганістані

Фото: Reuters Правозахисники задокументували десятки вбивств у Афганістані

Правозахисні організації повідомили, що таліби попри обіцянки амністії, масово вбивають та затримують колишніх представників сил безпеки Афганістану. ЄС і уряди 21 країни засудили дії «Талібану».

Європейський Союз, США та низка інших країн, включно з Україною, опублікували спільну заяву у зв’язку із повідомленнями правозахисників про убивства та насильницькі зникнення колишніх членів афганських сил безпеки, здійснені «Талібаном».

«Ми підкреслюємо, що ці дії є серйозними порушеннями прав людини і суперечать оголошеній талібами амністії», — йдеться у оприлюдненому 4 грудня повідомленні від імені ЄС і урядів 21 країни світу, серед яких і Україна.

«Талібан» закликають ефективно застосовувати амністію для колишніх афганських силовиків та урядовців.

Для запобігання подальшим убивствам та зникненням ці випадки мають бути «розслідувані негайно та прозоро, винних треба притягнути до відповідальності», йдеться у повідомленні.

HRW повідомляє про вбивства та зникнення

Міжнародна організація Human Rights Watch наприкінці листопада опублікувала доповідь, у якій йдеться про документально зафіксовані страти або насильницькі зникнення 47 колишніх членів афганських національних сил безпеки з серпня по жовтень 2021 року. При цьому правозахисникам відома «достовірна інформація» про понад сто убивств лише в чотирьох провінціях Газні, Гільменд, Кандагар і Кундуз. Правозахисники повідомляють про жорстокі випадки розправи з колишніми силовиками та насилля над їхніми родичами.

15 серпня бойовики радикального ісламістського руху «Талібан» захопили владу в країні, увійшовши в Кабул. Це сталося після того, як США і їхні союзники почали виведення військ з Афганістану, а афганські урядові війська практично не чинили талібам опору. Захопивши владу в Афганістані, таліби згодом пообіцяли загальну амністію, у тому числі для політиків.

Джерело: Українська служба DW

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар