ЄС обережно відкривається. Правила для туристів
26.3 C
Киев
17.06.2021
Новини світу

ЄС обережно відкривається. Правила для туристів

ЄС обережно відкривається. Правила для туристів

Фото: Getty ЄС готовий відродити туризм

У Євросоюзі готуються запустити ковід-паспорти, які дозволять громадянам третіх країн подорожувати.

 

З наближенням курортного сезону і подальшим розгортанням масової вакцинації багато європейських країн поступово відмовляються від введених раніше коронавірусних обмежень — як для власних громадян, так і для туристів. Корреспондент.net розповідає подробиці.

 

 

Україна готує ковід-паспорти для ЄС

 

Як на цьому тижні оголосила влада Євросоюзу, вакцинацію в ЄС пройшли вже більше 150 млн осіб. Зараз хоча б першу дозу одного з наявних щеплень отримав кожен четвертий європеєць, до липня кількість вакцинованих планують наростити до двох третин.

 

Краще за всіх з вакцинацією справляється Угорщина, де перше щеплення зробили вже більше половини жителів, а обидві — більше 25 відсотків населення. У трійку лідерів за часткою населення, яке взяло участь у вакцинації, увійшли Мальта і Фінляндія.

 

У лідерах за кількістю зроблених щеплень — Німеччина: хоча б одну дозу препарату там отримали вже більше 30 млн з 83 мільйонів населення, і щодня вдається щепити до одного мільйона осіб.

 

В Італії, де влада прагне досягти планки півмільйона вакцинованих в день, сподіваються за місяць повністю щепити більше половини населення.

 

Туреччина ввела повний локдаун. Що чекає туристів

 

В італійських регіонах, які не так відчутно постраждали від пандемії, ресторанам і барам дозволили відкрити зовнішні тераси — але працюють вони тільки до 22:00. У менш постраждалих районах знову запрацювали навіть музеї та кінотеатри.

 

Обережно пом’якшують карантин і інші країни. До липня планують скасувати практично всі обмеження у Франції. У Польщі, де рівень захворюваності впав до мінімуму з початку лютого цього року, на цьому тижні відкривають торгові центри і музеї, потім в половину заповнюваності — готелі, на наступному етапі — веранди кафе і ресторанів.

 

У Греції 3 травня знову відкрили вуличні тераси кафе. Персоналу закладів громадського харчування треба здавати тест двічі в тиждень і носити маску. За одним столом можуть сидіти щонайбільше шість осіб, а між столами має бути достатня відстань.

 

У Нідерландах теж запрацювали зовнішні тераси, але тільки з 12:00 до 18:00. Комендантську годину скасували, а в магазини можна знову ходити без попереднього запису.

 

Ідею відкрити для громадян третіх країн кордони ЄС, які були закритими більш як рік, Єврокомісія представила громадськості ​​3 травня. Було запропоновано дозволити в’їзд особам, які отримали останню рекомендовану дозу будь-якої з чотирьох схвалених в ЄС вакцин — AstraZeneca, BioNTech / Pfizer, Johnson & Johnson і Moderna — щонайменше за 14 днів до прибуття.

 

Також Єврокомісія пропонує послабити методологію Євросоюзу для розрахунку того, які країни є «безпечними» — від нинішнього показника в 25 випадків захворювання з коронавірусною інфекцією на 100 тисяч населення за останні 14 днів до 100 випадків.

 

4 травня прем’єр-міністр Італії Маріо Драґі, який головував на саміті Великої двадцятки, повідомив, що країни G20 підтримали ідею впровадити ковід-паспорти, а країни Євросоюзу введуть такий сертифікат в червні 2021 року.

 

«Європейський зелений пропуск буде готовий із другої половини червня. Тим часом італійський уряд ввів національний зелений пропуск, який вступить в силу з другої половини травня», — розповів Драґі під час відеоконференції міністрів туризму країн G20, на якій головував. 

 

Також в травні почнеться тестове використання ковід-паспортів, крім Італії, ще в шести країнах: Греції, Іспанії, Мальті, Болгарії, Естонії та Люксембурзі.

 

ЄС представив ковід-паспорт: як він працюватиме

 

Ковід-паспорт зможуть так само отримати громадяни третіх країн. Драґі відзначив, що завдяки італійському перевалу туристи зможуть переміщатися з однієї країни в іншу без карантину, якщо вони зможуть довести, що вони вилікувалися від COVID-19, вакциновані або у них є негативні результати тесту на коронавірус.

 

Для власників ковід-паспортів скасовують вимоги про самоізоляцію чи тестування на коронавірус. Термін дії паспорта — не більше 12 місяців. Він не матиме функції проїзного документа.

 

В середині квітня стало відомо, що Україна домовилася з Єврокомісією про співпрацю над сумісністю українського і європейського ковід-сертифікатів.

 

5 травня в уряді заявили, що готуються впровадити в Україні паспорти вакцинації, що підтверджуватимуть щеплення від коронавірусу.

 

«Віце-прем’єр-міністр — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров і міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомили, що в Україні йде процес підготовки до впровадження паспортів вакцинації та імунізації відповідно до європейських стандартів», — на цьому наголосили в урядовому оповіщенні, як повідомляє сайт Офісу президента.

 

На сьогоднішній день Україна не входить в список третіх країн, громадянам яких дозволили в’їзд в Євросоюз. Зараз в оновлений список країн входять також Австралія, Нова Зеландія, Руанда, Сінгапур, Південна Корея, Таїланд і Ізраїль.

 

До переліку потрапив і Китай, але з умовою, що китайська влада на принципах взаємності теж скасує обмеження для громадян країн — членів ЄС. Передбачено скасувати обмеження на подорожі і для спеціальних адміністративних регіонів Китаю, таких як Гонконг і Макао, якщо в цих регіонах дозволять в’їжджати з ЄС.

 

Резидентів Андорри, Монако, Сан-Марино і Ватикану в разі відвідування ЄС вважатимуть резидентами Євросоюзу. Так само ця рекомендація стосується асоційованих країн із Шенгену — Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії.

 

Список «зелених» країн і далі переглядатимуть кожні два тижні.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар